ROG STRIX RX 6750 XT inanılmaz coil whine sesi yapıyor

palamutyaşar

Centipat
Daha fazla  
Adam gibi oyun oynayalım diye RX 6750 XT aldık, daha 1 hafta olmadı, ilk oyun testimde yine coil whine yine coil whine.

Bu sesten dolayı kafayı yiyeceğim. Ne kadar saçma bir iş arkadas!

Forza Horizon 4'te FPS'yi 55'e çekince duruyor ses. Eeee normalde 220 FPS alırken sırf sesi duymamak icin 55 FPS ile mi oynayacağız? Ne saçma iş?

Daha önce XFX RX 6700 XT vardı. Tüketici Hakem Heyeti'ne gittim ve kazandım, müteakip coil whine sesinden dolayı 2 kez 0'ı ile değişim yapmıştım, ama hâlâ ses devam ediyor XFX'te. Dedim herhâlde XFX firmasından kaynaklı, o sebeple bu sefer ASUS alayım daha markalı diye düşündüm ama sonuç yine aynı.

Biz bu yeni nesil kartları oyunları en yüksek ayarlarda en yüksek FPS ile oynamak için alıyoruz, illa kulaklık mı takmak zorundayız...

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4090 Suprim X aldım durum aynı. Çok olmasa da cw var. Sizdeki bayağı fazla sanırım. RTX 4080-4090 ROG STRIX'lerde de çok çıkıyormuş.

Oyun açmaya korkuyorum. Şu kartla CS:GO'yu 100 FPS ile oynuyorum sırf sesi duymamak için.

Coil Whine sesi yeni aldığım RX 6700 kartta da var ama ben rahatsız değilim benim için pek de sorun değil açıkçası.

Tamamiyle şans işi maalesef. Ben de cw nedeniyle değişim yapmıştım kendi kartımı onda da cw çıkmıştı tekrar. Forumda da çokça görüyorum cw problemlerini fakat tüm kartlarda bu denli cw çıkmıyor gözlemlediğim kadarıyla. Eğer tüm kartlarda şiddetli cw çıksa ve insanlar bundan şikayetçi olsa ekran kartı üreticileri 2 günde çözümü bulurdu fakat işlerine gelmiyor ve şikayetçi olan kişi sayısı yeterli değil. Hatta cwyi bir sorun olarak bile görmüyorlar komik olan bu. O kadar para verilen bir ürünün trafo gibi ses çıkarmasını normalleştirmeye çalışıyorlar. Hani ufak bir cw olur onda bir problem yok da şiddetli cw sesinin elbet bir çözümü bulunması lazım artık.

Hocam demek ki sizde biraz fazla. Video çekip atar mısınız sesi yakından. Çok fazlaysa iade ederler ama size kalmış bir şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…