ROG STRIX ThrottleStop sıcaklığı düşürmüyor

tayfuncimen

Centipat
Daha fazla  
Selam,

ThrottleStop ile laptop'ımın CPU sıcaklığını düşürmek istedim. Ayarları yapılması gerektiği yaptım Offset'ten eksi şeklinde voltaj düşürmeye çalıştım kaydettim falan ancak sıcaklıkta bir düşüş yaşanmadı nasıl ThrottleStop kullanmalıyım voltajını düşürmeliyim? 95 derecelerde oynuyorum yine 95'lerde kalıyor.

Selam,

ThrottleStop ile laptop'ımın CPU sıcaklığını düşürmek istedim. Ayarları yapılması gerektiği yaptım Offset'ten eksi şeklinde voltaj düşürmeye çalıştım kaydettim falan ancak sıcaklıkta bir düşüş yaşanmadı nasıl ThrottleStop kullanmalıyım voltajını düşürmeliyim? 95 derecelerde oynuyorum yine 95'lerde kalıyor.

Cihaz modeli nedir?

4060'lı modelini kullanıyorum zamanında şöyle bir konu açmıştım ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor sonlara doğru bir UV ayarı yapıyoruz o adımları takip ederek yapın olur hocam. Belirteyim işlemci farklı ise ayarlarda değişiklik yapın hocam.
çok teşekkür ederim işlemci 13650hx hocam. bir bakayım umarım olur bir şeyler.

çok teşekkür ederim işlemci 13650hx hocam. bir bakayım umarım olur bir şeyler.
siz de fark ettimi sıcaklık peki hocam o throttlestop ayarlarından sonra? aynı derecelerde oynuyodum ben de cod'u.

4060'lı modelini kullanıyorum zamanında şöyle bir konu açmıştım ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor sonlara doğru bir UV ayarı yapıyoruz o adımları takip ederek yapın olur hocam. Belirteyim işlemci farklı ise ayarlarda değişiklik yapın hocam.
bir de hocam asus size ne dedi benimki 95lere geliyor performans modunda tam yük altında 2 kere servise gönderdim şikayet ettim her yere ancak sıkıntı yok bir şey olmaz açmayın laptop'ı da biz de açmıyalım bakım zamanı geliyor yazın zaten gönderdiğinizde bakarız ama sorun olmaz sıcaklık kapanırsa gönderin problem çıkarsa dediler. bakım zamanı açılınca değiştircekler sıvı metali ve fan temizliği zaten diye saldım konuyu. bir sorun varsa o zaman bakacaklarmış falan filan yani. yeni nesillerde işlemciye bir zarar vermiyormuş bu sıcaklıklar.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim işlemci 13650HX hocam. Bir bakayım umarım olur bir şeyler.

Siz de fark ettimi sıcaklık peki hocam o ThrottleStop ayarlarından sonra? Aynı derecelerde oynuyordum ben de CoD'u.

Bir de hocam ASUS size ne dedi benimki 95'lere geliyor performans modunda tam yük altında 2 kere servise gönderdim şikayet ettim her yere ancak sıkıntı yok bir şey olmaz açmayın Laptop'ı da biz de açmıyalım bakım zamanı geliyor yazın zaten gönderdiğinizde bakarız ama sorun olmaz sıcaklık kapanırsa gönderin problem çıkarsa dediler. Bakım zamanı açılınca değiştircekler sıvı metali ve fan temizliği zaten diye saldım konuyu. Bir sorun varsa o zaman bakacaklarmış falan filan yani. Yeni nesillerde işlemciye bir zarar vermiyormuş bu sıcaklıklar.

Hocam ben Cyberpunk'ta işlemci 85 87 oynuyorum bende niyeyse bakım sonrası ekran kartı sıcaklığı arttı 84 85 oluyor Cyberpunk'ta. Evet biliyorum Cyberpunk işlemci ve ekran kartına abanan bir oyun bu sıcaklıklar normal denebilir. İşlemci 95i görüyor bazı oyunlarda ancak servis doğru söylemiş 95 zarar vermez. Bu cihazda kolay kolay 95+da göremezsiniz zaten. Ben bakım yaptırmadan önce kasasını açıp ızgaralardaki tozu temizledim ve sıcaklıkta düşüş oldu. Eliniz yatkın ise ve tozluysa bir yapın derim zaten kasayı açmak garantiyi bozmuyor zarar vermediğiniz sürece. Bir de size tavsiyem bir yükseltici gibi bir şey ile kullanın hocam cihazın soğutma bloğu tasarımından ötürü alt tarafın hava alması lazım.

Bu arada ben hep Turbo modda kullanıyorum sizin performansta kullandığınızı şimdi gördüm. Turbo'da fanlar daha da hızlandığı için daha iyi gibi geliyor bana gene de sizde karşılaştırın hocam.

Geri
Yukarı