ROG STRIX X570-E için 32 GB RAM önerisi

Bütçe
2100

Egoisto

Decapat
Daha fazla  
2x16 GB RAM arıyorum.
G.Skill'in önerdiği RAM listesi:

G.Skill'in arama motorunda ROG STRIX X570-E için arama yaptığımda bu sonuçlara ulaşıyorum ama Asus'un desteklediği RAM'ler listesinde arayınca (ürün kodu ile) eşleşmiyor.

Ürün kodlarını ASUS ile eşleştirmem gerekmiyor mu? Uyumlu RAM'i nasıl bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenen RAM sayfasına itibar etmenize gerek yok, özellikle yeni donanımlarda. Bütçe nedir?

Bütçem 2100 civarı.

Haklısınız, Google arama sonuçlarında 2019 yılı için başka bir uyumluluk listesi daha buldum. Eskiden bu QVL denen listelere bakıp işimi görüyordum ama şimdi genel olarak bir belirsizlik var gibi.

2100 TL müthiş bir bütçe. İki önerim var. Performans odaklı olsun derseniz birinciyi, performanstan ufak bir taviz karşılığında çok şık RAM'ler almak istiyorum derseniz ikinciyi öneririm.

Bildiğim kadarıyla performans için RAM'ların MHz hızı ile CL değeri ters orantılı. 3200MHz CL 16 > 3600 MHz CL 19 gibi.

Performans odaklı olsun derseniz birinciyi.
G.Skill Trident Z Neo, 3600 MHz CL16-19-19-39

Çok şık RAM'ler almak istiyorum derseniz ikinciyi öneririm.
Corsair 32 GB (2x16 GB) 3200MHz dominator Platinum, 3200 MHz CL16-19-19-39

Performans kriteriniz nedir? Yoksa sahip olduğum bilgi yanlış mı?

CL değeri ne kadar az olursa o kadar iyidir. Aynı durumun tam tersi de frekans için geçerli. Yani MHz ne kadar fazlaysa o kadar iyi. Ama bir yerden sonra aşırı pahalı ve uçtaki modellerden almadıkça frekansın artmasına rağmen gecikme değerinin (CL) arttığı da oluyor. 3600 MHz CL 16 genelde sweet spot denilen, kararında değerler oluyor.

2x16 GB RAM arıyorum.
G.Skill'in önerdiği RAM listesi:

G.Skill'in arama motorunda ROG STRIX X570-E için arama yaptığımda bu sonuçlara ulaşıyorum ama Asus'un desteklediği RAM'ler listesinde arayınca (ürün kodu ile) eşleşmiyor.

Ürün kodlarını ASUS ile eşleştirmem gerekmiyor mu? Uyumlu RAM'i nasıl bulabilirim?

Burada bir sürü seçenek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı