OpenCore ROG STRIX X570-F Gaming ethernet çalışmıyor

FatihYldrmm

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Monterey 12.3 kurulumu yaptım, fakat LAN üzerinden internet bağlantısı gerçekleşmiyor.
Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem Bilgileri;
ROG STRIX X570-F Gaming
Ryzen 5 3600

Ethernet Card: Intel I211 Gigabit

Kullandığım EFI: EFI.zip

Not: OpenCore Configurator ile yaptığım değişikler sonucunda boot öncesi "ocs no schema for logmodules at 5 index context Debug" uyarısı veriyor, sistem açıldıktan bir süre sonra donuyor. EFI klasörünü tekrar değiştirmek zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer ethernet kextlerini silince (SmallTreeIntel82576 ve LucyRTL8125Ethernet) login ekranında bir kaç saniye sonra siyah ekrana geçiyor. Daha öncede belirtmiş olduğunuz kext yapmaya çalıştım ancak sonuç alamadım hocam. EFI klasörünüde yabancı forum sitesinden buldum.
Burada yayınlanan imajın içindeki efi ile kurulum ekranına dahi geçemiyordum.

• SmallTreeIntel82576 kext(opens new window)
    • Required for I211 NICs, based off of the SmallTree kext but patched to support I211 (doesn't work on macOS 12 Monterey )
    • Required for most AMD boards running Intel NICs
    • Requires OS X 10.9-12(v1.0.6), macOS 10.13-14(v1.2.5), macOS 10.15+(v1.3.0)
Big Sur'da çalışmayacağı söylenmemiş fakat çalışmama ihtimali de var elbet. Yoğunluktan gözümden kaçmış kusuruma bakmayın. İşimizi garantiye alalım derseniz Catalina mevcut. Ben yine de EFI'yi hazırlayıp atıyorum şimdi.

Estağfurullah hocam önemli değil, daha önce Big Sur beta da kurulumu yapmıştım. İnternet çalışıyordu, ileteceğiniz EFI ile kurulum yaparak tekrar kontrol edebilirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öyleyse buyurun, sonucu bildirirsiniz:
Reset NVRAM yapmayı unutmayın.
Az önceki paylaşımı sildim güncelleyip tekrar paylaştım. Bir şeyi unutmuştum hatırlayıp değiştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı