Çözüldü ROG STRIX X670-E-F bilgisayar kendi kendine restart atıp işlemci en fazla 5200MHz'te çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NeilsMcCauley

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 6000 MHZ CL30
SSD veya HDD modeli
Kingston SVG500
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
ASUS ROG STRİX X670-E-F
İşlemci
Ryzen 9 7950x
Selamlar, ASUS ROG STRIX X670-E-F model anakartım bulunuyor Ryzen 9 7950X işlemcim mevcut, anakart 6000 MHz'e kadar O.C. Destekliyor ancak ben 6000 MHz'e RAM'leri aldığımda direkt PC açılmıyor görüntü gelmiyor BIOS Update yaptım şunu fark ettim ki sonradan işlemci Max 5200 MHz destekliyor bunu çözebilir miyiz?

Bir diğer sorum ise bilgisayar zaman zaman kendine restart atıyor sanırım DRAM ışığı yanıyor bu artık canımı sıkıyor maçın ortasındayım tak gidiyor konuşma esnasındayım tak gidiyor PSU'dan kaynaklı diye düşünüyorum PSU kullanımı 200W'i geçmiyor boşta ısınma sorunu olsa sıvı soğutma var kasa içi sıcaklığa da baktım buz gibi kasa anlamıyorum gerçekten şu anda 5200 MHz de çalıştırıyorum RAM'leri, RAM'ler AMD EXPO uyumlu ve işlemciyle de uyumlu.

Sorunu çözdüm. 2. ve 4. slota RAM'leri yerleştirin AMD EXPO açılıyor. Restart sorunu da beraberinde düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı