ROG Zephyrus Uykuya Geçmiyor

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim bilgisayar birden fazla sıfır kurulum yapmama rağmen kapatma seçeneklerinden uykuya tıkladığım halde uykuya geçmiyor. Ekranı kilitleyip bekleme modu gibi bir şeye geçiyor. Burada belirtilen şeyleri yaptım. Herhangi bir sorun bulmadı ve değişen bir şey olmadı. BIOS, Chipset vs. güncel. Bir türlü çözemedim. Şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar
Düzenleme: Başlıkta belirtmiştim modeli ama silinmiş. ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modeli. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sorunu araştırdığımda bir çok kullanıcının bu durumu yaşadığını fark ettim. Sanırım 2021 model G14'lerin BIOS'undan tam uykuya geçmeyi kaldırmışlar. Uyku denildiğinde Windows sadece Modern Standby moduna geçiyor. Benim istediğim RAM hariç tamamen uykuya geçmesiydi. Bunu da kaldırmışlar anladığım kadarıyla. Yeni G14 sahipleri bunu deneyebilir mi?

Ek olarak CMD üzerinden powercfg /a kodunu çalıştırıp bakabilirsiniz.
Bende çıkan sonuç:
1632842406663.png

Son düzenleme:
Var hocam. Kendim kullandım çünkü. Driver kısmında sıkıntı varsa attığım linklerden bakabilirsiniz. Oturum açma seçenekleri altından ayarlayabilirsiniz.

Var hocam. Kendim kullandım çünkü. Driver kısmında sıkıntı varsa attığım linklerden bakabilirsiniz. Oturum açma seçenekleri altından ayarlayabilirsiniz.
hallettim hocam eyvallah
@fankitonki hocam sendeki ses böyle miydi
hallettim hocam eyvallah
@fankitonki hocam sendeki ses böyle miydi
Atamadım videoyu

Son düzenleme:

Cw'yi video çekmiştim atıcaktım da vazgeçtim hocam yabancı forum sitelerinde G14'ü olupta sesi olmayan yokmuş o yüzden takmamaya karar verdim klavye ışığını açmak en net çözüm şu an şöyle bir çözümü de varmış ama denemedim şahsen
Bu arada donma olayını çözdüm tabii daha uzun bir deneyim gerekiyor ama 3 bölüm dizi bitirdim ama bir sıkıntı yaşamadım 😂 AMD Radeon software uygulamasını sildim ve birkaç AMD uygulamasını daha sildim ardından bilgisayarı sıfırlayıp Windows'u yeniden kurduğumda sorun giderildi Reddit'de görüp deneyim dedim oldu gibi.

Cw'yi video çekmiştim atıcaktım da vazgeçtim hocam yabancı forum sitelerinde G14'ü olupta sesi olmayan yokmuş o yüzden takmamaya karar verdim klavye ışığını açmak en net çözüm şu an şöyle bir çözümü de varmış ama denemedim şahsen
Bu arada donma olayını çözdüm tabii daha uzun bir deneyim gerekiyor ama 3 bölüm dizi bitirdim ama bir sıkıntı yaşamadım 😂 AMD Radeon software uygulamasını sildim ve birkaç AMD uygulamasını daha sildim ardından bilgisayarı sıfırlayıp Windows'u yeniden kurduğumda sorun giderildi Reddit'de görüp deneyim dedim oldu gibi.

Klavye ışığını açmak falanda çözmemişti bende. Laptop kapalıyken bile geliyordu garip şekilde.

Yani kullanıcının bu kadar şey araştırıp kendisinin çabasıyla sorun çözmesi cidden iyi değil AMD için. Kaç senelik Intel işlemcili laptop kullanıyorum bu kadar sorun yaşamadım.

Umarım sorun devam etmez hocam.

Geri
Yukarı