"ROM image is not loaded, ROM image Update denied BIOS" hatası

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Dostlar anakartımda Secure Boot'u açmaya çalışırken BIOS'u bozmuştum. Şimdi serviste yeni BIOS yazıp yollandı.
Sistemimin montajını sorunsuz yaptım. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Bilgisayarın güç düğmesine bastığımda direkt olarak BIOS ekranına atılıyorum.
ROM image is not loaded.
ROM image Update denied.
Olarak iki hata alıyorum. İşin garibi ise boot override bölümünden SSD'mi seçersem Windows sorunsuz bir şekilde açılıyor.
Ama bilgisayarı her açışımda önce BIOS'a giriyor. Bir şey daha fark ettim. CSM'yi kapattığımda SSD'im görünmüyor. Bununla ilgisi var mı bilmiyorum. BIOS ayarlarımı paylasacağım şimdi sizlerle.
RAM'ler söktüm tekrar taktım. Temizledim tekrar taktım. Fakat RAM veya başka bir donanımsal arıza olsa Windows'a hiçbir şekilde erişemezdim diye düşünüyorum. Oyun bile oynayabiliyorum.

2.jpeg

Benzer konulara bazı çözümleriniz olduğu için etiketliyorum. Yardım edebilir misiniz ? @Murat5038

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 94
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    74,6 KB · Görüntüleme: 79
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    83,4 KB · Görüntüleme: 130
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    81,6 KB · Görüntüleme: 76
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    86,9 KB · Görüntüleme: 88
  • 7.jpeg
    7.jpeg
    82,3 KB · Görüntüleme: 64
  • 8.jpeg
    8.jpeg
    74,8 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:
Dostlar anakartımda Secure Boot'u açmaya çalışırken BIOS'u bozmuştum. Şimdi serviste yeni BIOS yazıp yollandı.
Sistemimin montajını sorunsuz yaptım. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Bilgisayarın güç düğmesine bastığımda direkt olarak BIOS ekranına atılıyorum.
ROM image is not loaded.
ROM image Update denied.
Olarak iki hata alıyorum. İşin garibi ise boot override bölümünden SSD'mi seçersem Windows sorunsuz bir şekilde açılıyor.
Ama bilgisayarı her açışımda önce BIOS'a giriyor. Bir şey daha fark ettim. CSM'yi kapattığımda SSD'im görünmüyor. Bununla ilgisi var mı bilmiyorum. BIOS ayarlarımı paylasacağım şimdi sizlerle.
RAM'ler söktüm tekrar taktım. Temizledim tekrar taktım. Fakat RAM veya başka bir donanımsal arıza olsa Windows'a hiçbir şekilde erişemezdim diye düşünüyorum. Oyun bile oynayabiliyorum.

Eki Görüntüle 1225795