ROM "ımage Update denied, ROM ımage is not loaded" hatası

Aybars Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon HD 7670M 1 GB,İntel Core i5 3210M,4 GB RAM
Merhaba, bu sorun nasıl çözülebilir? Bilgisayarı açtığımda ilk sinyal yok diyor bir süre sonra Casper yazısı geliyor(bilgisayarım Casper marka ve masaüstü) Casper yazısı geldikten sonra BIOS'ta recoverye atıyor ve bu yazı görünüyor. Ne yapabilirim?

Merhaba, bu sorun nasıl çözülebilir? Bilgisayarı açtığımda ilk sinyal yok diyor bir süre sonra Casper yazısı geliyor(bilgisayarım Casper marka ve masaüstü) Casper yazısı geldikten sonra BIOS'ta recoverye atıyor ve bu yazı görünüyor. Ne yapabilirim?

BIOS ile bir sıkıntı olabilir.
Seri numarasından Casper'in sitesinde BIOS dosyası var mı konytol edin.
Yok ise anakart marka modelinden bakmak lazım.
Casper genelde Pegatron anakart kullanır ve BIOS'unu bulmak deveye hendek atlatmaktan daha zor.
Dediğim kontrolleri yapın tekrar bakalım.

BIOS ile bir sıkıntı olabilir.
Seri numarasından Casper'in sitesinde BIOS dosyası var mı konytol edin.
Yok ise anakart marka modelinden bakmak lazım.
Casper genelde Pegatron anakart kullanır ve BIOS'unu bulmak deveye hendek atlatmaktan daha zor.
Dediğim kontrolleri yapın tekrar bakalım.
Seri numarası nerededir?

Kasanın arkasında olur genelde.
Cihazın model numarasını biliyorsan oda olur ama Casper'in model numaraları biraz değişiktir tam ve doğru modeli bilmen lazım.

Arkasına baktım, bir etiket vardı, üstünde kod ve altında yapımcı yazıyordu sanırım. Bir yere not ettim.

Kasanın arkasında olur genelde.
Cihazın model numarasını biliyorsan oda olur ama Casper'in model numaraları biraz değişiktir tam ve doğru modeli bilmen lazım.
Şimdi ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    59,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Hocam o zaman AIDA 64 ile anakart marka modeline bakmalısın.

AIDA 64 indirdim. Nasıl bakacağım? Bir de CPU Z vardı, mainboard yerinde anakartım Casper Nirvana olarak görünüyor.

Hocam o zaman AIDA 64 ile anakart marka modeline bakmalısın.

Bir de CMD ile wmic csproduct get name, identifyingnumber, UUID komutuyla denedim bunlar çıktı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
AIDA 64 indirdim. Nasıl bakacağım? Bir de CPU Z vardı, mainboard yerinde anakartım Casper Nirvana olarak görünüyor.

Bir de CMD ile wmic csproduct get name, identifyingnumber, UUID komutuyla denedim bunlar çıktı.

Hocam AIDA 64 zaten Türkçe bir yazılım.
Çalıştırın anakart a tıklayınca sağ sayfada tüm özellikleri görünüyor.
O ekranı buraya koyun bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı