ROM ne demek?

Sadece okunabilen verilerin taşındığı hafıza çipine verilen isimdir. Sonradan veri girişi olmaz, sonsuza kadar bilgiler bu çipte saklanır.

Forumda hep ROM'un telefonu hızlandırdığını söylüyorlar ve öneriyorlar. Gerçekten işe yarıyorsa bende ROM atacağım telefonum bayağı yavaş.
3. şahıslar tarafından hazırlanan bir yazılım. Kısaca telefona yeni bir işletim sistemi kurmak diyebiliriz. Genelde eski telefonlara tercih edilir.

Forumda hep ROM'un telefonu hızlandırdığını söylüyorlar ve öneriyorlar. Gerçekten işe yarıyorsa ben de ROM atacağım telefonum bayağı yavaş.

Özel düzenlenmiş Android veya iOS işletim sistemlerine verilen isimdir. Örneğin: LineageOS bu arada ROM atıcaksanız LineageOS öneririm gayet iyi bir ROM.

ROM kısaca işletim sistemidir. Örnek: LineageOS güvenilir ve performanslı bir ROM.

ROM kısaca işletim sistemidir. Örnek: LineageOS güvenilir ve performanslı bir ROM.

Hocam bizzat S3 telefonda kullanıyorum pencere animasyonlarını kapatınca ve sanal RAM ekleyince canavar oluyor gerçekten muazzam bir işletim sistemi.

Hocam bizzat S3 telefonda kullanıyorum pencere animasyonlarını kapatınca ve sanal RAM ekleyince canavar oluyor gerçekten muazzam bir işletim sistemi.

Özel düzenlenmiş Android veya iOS işletim sistemlerine verilen isimdir. Örneğin: LineageOS bu arada ROM atıcaksanız LineageOS öneririm gayet iyi bir ROM.
Peki ROM attıktan sonra SIM kartımı kullanabilir miyim?
Uygun rom bulursanız fark olduğunu anlarsınız.
SIM kartımıda kullanabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı