ROM Yükleme

imunirbesye

Hectopat
Android telefon almayı ve ROM yüklemeyi planlıyorum. Bununla ilgili birkaç sorum olacak.

1-) ROM yüklendikten sonra format atınca eski ROM mu yükleniyor?
2-) ROM yüklerken hata oluşursa ne gibi sorunlar çıkar? Format atarsam bir sorun olur mu?

1- Eski rom yüklenmez.
2- Aslında durumdan duruma göre değişir. Yanlış rom yüklersen brick olmak zorunda değil yani. Zaten artık bir çok romda yanlış telefon modeli olduğunda check etmediği için flashlamaz bile. Ama tabi ne yaptığını bilmek önemli o yüzden XDA'dan rehberlere uygun bir şekilde yapmanı öneririm burada telefonun modeli de çok önemli bu arada yani oneplus gibi örneğin iyi bir communitysi olan bir modele sahipsen unbrick tooldan çok detaylı rehberlere kadar her şeye sahip olabilirsin. Bu nedenle bir şeyler yapmadan önce XDA'dan bir araştırma yapmanı tavsiye ederim diğer sitelere de pek güvenme bu nedenle kendileri de zaten büyük ihtimalle oradan alıyorlar :D.

1)Aslında TWRP kulanıyorsan eğer yedeğini alırsan eski ROM'a geri dönebilirsin.
2)Eğer herhangi bir siteden indiriyorsan ROM'u kamera gibi bazı şeyleri kullanamayabilirsin.
1.de söylediğim gibi yedek alırsan herhangi bir sorunda(sistemden kaynaklanan)kurtulabilirsin.

LineageOS – LineageOS Android Distribution bu sitede sorunsuz ROM bulabilirsin çünkü Android lineage OS'tur.
Mesala tarayıcını aç lineage OS LG G2 yaz LG G2 için Android 10 görebilirsin ben önceden yüklediğim için 9.0 Pie kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    69,8 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    74,2 KB · Görüntüleme: 53
1. eski ROM yüklenmez
2. telefon brick olur anlamayanlar için mesela S3 ise S3 yazısında kalır ben yüklemiştim 40 TL'ye yaptılar

1. Konuyu hortlatmanın ne manası var?
  2. Brick olur deyip kullanıcının gözünü korkutmayın.

Brick olur dediğim hata olursa mesela bende hata olmuştu telefon gg.

Ben korkudan bataryayı çektim
Böylece telefon brick oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı