Romanya'dan Dizüstü Bilgisayar Önerisi

sosyalci345

Kilopat
Romanya'da olan bir arkadaşıma dizüstü bilgisayar aldırmayı düşünüyorum. Hem günlük kullanım hemde oyun için bir bilgisayar istiyorum. Çok fazla oyun oynayan bir insan değilim ama almışken de iyisini alma düşüncesindeyim. Altex diye bir siteden yaptığım araştırmada sonucunda bu modeller üzerinde kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım ?
375574
375575

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası yolladığın görsele göre pek bir fark yok. Üçüncü sıradaki dizüstü bilgisayarın RAM'i 2400 Mhz bunun dışındaki aralarındaki tek fark ekran ile ilgili görünüyor. Bence kendin deneyerek görerek karar vermelisin, hangisini beğeneceğini. (Herhangi bir teknoloji mağazasından sadece arasında kaldığın seçenekleri kontrol et bence.) Ekran kartları hakkında bilgi görünmüyor aynıdır diye varsayıyorum.

Açıkcası yolladığın görsele göre pek bir fark yok. Üçüncü sıradaki dizüstü bilgisayarın RAM'i 2400 Mhz bunun dışındaki aralarındaki tek fark ekran ile ilgili görünüyor. Bence kendin deneyerek görerek karar vermelisin, hangisini beğeneceğini. (Herhangi bir teknoloji mağazasından sadece arasında kaldığın seçenekleri kontrol et bence.) Ekran kartları hakkında bilgi görünmüyor aynıdır diye varsayıyorum.

Attığım 2. Resimde olması lazım

Attığım 2. Resimde olması lazım

Kusura bakmayın, tek resim şeklinde düşünüp sadece ilkine dikkat ettim.
5149 TL'lik seçenek en mantıklısı olacaktır fikrimce.

Aklıma takılan tek nokta şu;
8750H işlemci 2400 Mhz Ram desteklemiyor diye biliyorum. Sanırsam yanlış bilgi girmişler. Ram frekansı 2666 Mhz ise kesinlikle bu seçeneği tercih etmeniz faydalı olacaktır.
O yanlış bilgiyse herhangi bir bilginin doğru olup olmadığı konusunda biraz şüpheci olmak gerekir.
Almadan önce teyit edin lütfen.

Yurtdışı modelleri değişiklik gösterebiliyor. İyi bir araştırma yapacağım. Asus ile MSI ın 5199 birim olan modeli arasında kaldım.
Asus'un avantajı ekran boyutu büyük ve 120hz panel var. Tek dezavantajı ekran kartının 3 gb olması

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı