Rome 2 veya Attila?

atilla ile rome yi unut gitsin total war empireyi dene osmanlı da bulunuyor ama total war atillayı ben hiç beğenmedim rome 2 yi de total war empire (y)

Kesinlikle Rome 2'yi tavsiye ederim. Bana Attila'nın grafikleri çamurlu gibi geliyor. Rome 2 nin şehir düzenlemeleri daha iyi (Hatta daha da iyileştiren atölye modları da var). O zamanki Dünya Harikaları var. Türklerle oynamak istiyorsan Rome 2 de Saka Türkleri var (İskitler diye geçiyor). Uzun menzilli silahlar daha sade biçimde gösteriliyor. Oyunun geçtiği zaman Aralığı Attila'nınkinden çok daha fazla. Roma'nın her dönemini, sadece Roma değil tüm dünyadaki etkisini gözlemleyebiliyorsun. Oyun ilk yıllarında yapay zeka bakımından zayıftı ama sonradan çok iyileşti. Rome 2 grafiksel açıdan hiç eski bir oyunu andırmıyor. Creative Assembly bu oyunu güncel tutuyor.

Rome 2 mi yoksa Attila mı almalıyım sizce, önerileriniz neler?

Ayrıca sistemim;
İ5 4210m
4 gb ram
İntel hd graphics 4600
2 gb gt840m
500 gb hdd
Attila'nın 5 yıldır hazırlanan ve 2019 Aralıkta steam dan yayınlanan 1212 AD modu var. Anadolu Selçukluları başta olmak üzere ortaçağın tüm devletleri mevcut. Şiddetle öneririm. Mod hakkında Youtube Atlı Okçu kanalından faydalanabilirsin. Oyunun grafik ayarlarında biraz oynamayla sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Kullanmakta olduğum msi 1660ti 2K çözünürlükte 50-60 fps arası vermekte. Savaş sahnesinde 25-30 fps bence yeterli olacaktır.

İkisi de PC'ni mahvedecek haberin olsun:) Hele savaşı ben yöneteyim dersen geçmiş olsun. Attila daha da ağır. Ama açıkçası ben Rome 2'yi daha çok beğeniyordum. Attila pek tat vermedi bana. Sadece şehirleri yok etme özelliği gelmiş yani fazladan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı