Root Atmak Güvenli mi?

Dyflinn

Hectopat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhabalar.

Samsung A6+ cep telefonum var. 3.5-4. yılına girdi. Herhalde artık yazılım desteği bitti, ben Root atarak Android 11 yapabilir miyim? Riskleri var mı? Daha önceden Root atan biri varsa çok yardımcı olur.

Merhabalar.

Samsung A6+ cep telefonum var. 3.5-4. yılına girdi. Herhalde artık yazılım desteği bitti, ben root atarak Android 11 yapabilir miyim? Riskleri var mı? Daha önceden root atan biri varsa çok yardımcı olur.

Root atmak zararlı değil ama cihazı hop diye 11 yapamazsınız. Önce bir araştırın Android 11 Custom ROM bulunuyor mu cihazınıza özel yapılmış?

Merhabalar.

Samsung A6+ cep telefonum var. 3.5-4. yılına girdi. Herhalde artık yazılım desteği bitti, ben root atarak Android 11 yapabilir miyim? Riskleri var mı? Daha önceden root atan biri varsa çok yardımcı olur.

Sanırım yanlış hatırlamıyorsam atmıştım eskiden telefonuma virüz falan girmeye başlamıştı ama çocuktum yanlış biliyor olabilirim.

ROM, root işleri sakat bence. Nereden bileceksiniz ROM'u yayınlayan kişinin içine zararlı yazılım gömmediğini?

Adı sanı belli olmayan ROM'larda olur o hocam. Bilinçliyseniz zararı olmaz, aksine istediğiniz özelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Evet doğru ROM'u yüklemek önemli.

Benim tavsiyem Android 11'e yükseltmemeniz. İşlemci yetmeyeceğinden kasmalar ve çökmeler yaşayabilirsiniz.

Cihazına uygun portlanmışsa bahsettiğiniz sorunlar olmayabilir hocam, denemek gerekiyor.

Adı sanı belli olmayan ROM'larda olur o hocam. Bilinçliyseniz zararı olmaz, aksine istediğiniz özelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Cihazına uygun portlanmışsa bahsettiğiniz sorunlar olmayabilir hocam denemek gerekiyor.
Belki haklı olabilirsiniz ancak ben kendim yapmadığım hiçbir ROM'a güvenmezdim.

Geri
Yukarı