Root nasıl gizlenir?

yaroglek

Hectopat
Telefonuma yeni IMEI atıldı. Atıldıktan sonra birkaç uygulamaya girişte rootlu olduğu için sorun yaşıyorum. Araştırdığım kadarıyla root gizleme işlemiyle bunu çözebilirmişim. Bunun için öncelikle suhide uygulamasını denedim. Ancak root SuperSU ile atılmadığından dolayı olmadı. Telefonuma hangi yöntemle root atıldı bilmiyorum. Herhangi bir uygulama yüklü değildi. Magisk Manager uygulamasını kendi internet sitesinden yükledim ama hata verdi. Araştırdığım kadarıyla TWRP ile yüklenebiliyormuş ama biraz karışık geldi. Pek de bu konular hakkında bilgim yok. Telefonuma root Magisk ile atılmadıysa bile Magisk ile root gizleyebilir miyim, ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yüklü uygulamalara bakım hangisi farklı ise ona göre bakalım.
Magisk'i ben çok kullandım yüklemeyi deneyin. Ama ben TWRP ile atmadığım zamanlarda soğuk su içip tekrar işletim sistemi kuruyordum.
Xiaomi kullanıyorsunuz galiba.

Magisk'in magisk hide adında bir özelliği bulunuyor, magisk yüklendikten sonra magisk üzerinden root'un hangi uygulamalara gözüküp gözükmeyeceğini ayarlayabilirsin.

Yüklü uygulamalara bakım hangisi farklı ise ona göre bakalım.
Magisk'i ben çok kullandım yüklemeyi deneyin. Ama ben TWRP ile atmadığım zamanlarda soğuk su içip tekrar işletim sistemi kuruyordum.
Xiaomi kullanıyorsunuz galiba.

Samsung kullanıyorum. Telefonu aldığımda farklı hiçbir uygulama yoktu. Hatta daha sonra fabrika ayarlarına döndürdüm. Eğer bahsettiğiniz gibi olursa IMEI gider mi, tekrar IMEI atmak zorunda kalır mıyım?
Samsung kullanıyorum. Telefonu aldığımda farklı hiçbir uygulama yoktu. Hatta daha sonra fabrika ayarlarına döndürdüm. Eğer bahsettiğiniz gibi olursa IMEI gider mi, tekrar IMEI atmak zorunda kalır mıyım?

Farklı olarak ANT Radio vardı. Onu söylemeyi unuttum.

Geri
Yukarı