Root olmasına rağmen sistem dosyaları read-only görünüyor

Müsait olurum hocam, siz o civarlar da etiketlerseniz geri dönüş yapacağım.
Kusura bakmayın. Söz verdiğim vakitte gelemedim çünkü o gün bayağı yoğundum. Zaten sonra telefonu kurcalarken brick yaptım. ROM atmaya çalıştık ama olmadı. Bayağı kurcaladık. ADB push ile denedik, geçersiz zip formatı dedi. Unzip yapıp tekrar zip yaptık yine de olmadı. SP Flash Tool ile denedik. YouTube'dan video izleyip denedik ama telefon herhangi bir şeye bağlanınca kendiliğinden açılıyordu tuşa basılmasa da. Bugün de su kaçtı. Bulursam pirince koyup deneyeceğim. Anlayacağınız çok şey oldu. Vaktinizi aldım kusura bakmayın.

@364809 Dostum selamlar, yine ben. Telefonu sonunda yaptırdım. Eski konumuzdan da TWRP ile root attım tekrar. Şimdi devam edebilir miyiz? 😄

Son düzenleme:
Şu komutu denemiş miydiniz?
"mount -o rw,remount /"

Denediyseniz fstab düzenleme işini araştırıp öğrenirseniz güzel olur telefondan anlatamam hocam.
TWRP'de \'/data\' bağlanamıyor (Invalid argument) diye çıktı var. Bunun konuyla alakası olabilir mi? Bu hatanın sebebi acaba TWRP'nin resmi olmayışı mı?

TWRP'de \'/data\' bağlanamıyor (Invalid argument) diye çıktı var. Bunun konuyla alakası olabilir mi? Bu hatanın sebebi acaba TWRP'nin resmi olmayışı mı?

mount -o rw,remount /system
mount -o rw,remount /system_root

Bu ikisini deneyin. Eğer yine olmaz ise TWRP bağlantılarında hata yapmışımdır. Bölümleri ve bağlantılarını bulup tekrar düzenlemem gerekir.

mount -o rw,remount /system
mount -o rw,remount /system_root

Bu ikisini deneyin. Eğer yine olmaz ise TWRP bağlantılarında hata yapmışımdır. Bölümleri ve bağlantılarını bulup tekrar düzenlemem gerekir.
Bunları adb shell'den deniyorum, değil mi? Öyle yapıyorum da.

mount: '/system' not in /proc/mounts
mount: '/system_root' not in /proc/mounts çıktılarını aldım. Bilgisayarım yok demiştiniz. TWRP işini ben halledebilir miyim?

Bunları ADB Shell'den deniyorum, değil mi? Öyle yapıyorum da.

mount: '/system' not in /proc/mounts
mount: '/system_root' not in /proc/mounts çıktılarını aldım. Bilgisayarım yok demiştiniz. TWRP işini ben halledebilir miyim?

Bu diskler proc alında sadece ro olarak bağlı sanırım. Sistem imajı yedeğini alıp sistem bölümünü silmeyi ve yedeği yeniden yazmayı dener misiniz?

Bu diskler proc alında sadece ro olarak bağlı sanırım. Sistem imajı yedeğini alıp sistem bölümünü silmeyi ve yedeği yeniden yazmayı dener misiniz?
TWRP'den mi? Tekrar aynı hatayı aldım yedeklemede.

Düzeltme:
Hata buydu: \'/data\' bağlanamıyor (Invalid argument)

@Umut Nas Sizin bir bilginiz var mıydı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı