Rootkit Saldırısı

Rootkitle alakası yok büyük ihtimal. Trojan downloader'lardan birini yemişsin büyük ihtimal. İhtimal diyorum çünkü zararlılara ait bir tek bilgi tespit bilgisi vermemişsin.
Temiz kurulum'dan sonra yedek aldığın diske girmeden yedek diski taratılması gerekir. Bu bir kuraldır ve zorunludur.
Kelime olarak bir adımı bile atladıysan tekrar bulaşmış olma ihtimali vardır. Ancak bahsettiklerin zararlıdan çok donanımsal ve yazılımsal bir sorun gibi geliyor bana.
İlk olarak Kaspersky güncel ise tüm disk ve USB bellekleri taratın. Ardından imzamdan Aida64 ve sistem tarama 2 sonucunu paylaşın.

Kali Linux OS ile bilgisayarında şüpheleendiğin dosyalara rootkit taraması yaptır
Dün akşam saatlerinde Türkçe altyazı indirirken müthiş derece güçlü aşağı yukarı 40-50 adet virüs bilgisayarıma girdi. Kaspersky'nin 30 günlük lisansını indirdim ve virüsleri temizlemeye çalıştım ama Windows'a zarar verdiler büyük ölçüde, sürekli bilgisayar kendi kendine durmaksızın uygulama yüklüyor, tarayıcı açılıyor, dosyalar kendi kendine açılıyor. Sonra virüsleri temizledim ama artık sistemin içine girdiklerini fark ettim bu arada Windows da büyük ölçüde zarar gördü, aşağı-yukarı bilgisayar açılışı 30-40 dakika sürüyor bir çok yeri zarar gördü kısacası.

Tarayıcı açtığımda her şey tekrar ediyor, yine virüsler 40-50 tane oluyor. Bunun tek çaresi virüsleri tekrardan temizleyip dosyalarımı harici depolama aygıtıma yükledim. Sonra Windows'u tekrardan DVD yoluyla temiz kurulum yaptım, bütün sürücülerini biçimlendirdim, bu ön bellek için ayrılana 500 MB'lik sürücüyü bile biçimlendirdim, biçimlendirmediğim sürücü kalmadı ve temiz kurulum yaptım. Sonra bilgisayarım şuanda değişik davranıyor daha ağırlaştı, tarayıcıda gezinirken sanki internet yokmuş gibi 404 benzeri şeyler veriyor. Kaspersky'nin 30 günlük lisansını indirdim arama tarama yaptım şuanda hiç tehdit yok ama sizce sistemin içinde gizli bir yerlerde hala olabilme şansı var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı