Rootkit virüsünü temizleme

Bekir TALU

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma nedenini bilmediğim bir şekilde rootkit bulaştı. Ne yapmam lazım? Yardımcı olur musunuz? Bir sürü programla tarattım ama hiçbir şey çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes denediniz mi? Bu arada rootkit oldugunu nereden biliyorsunuz ki?

Malwarebytes, BitDefender, grem ve birçok daha program denedim PC'ye format attım.
Bir siber güvenlikçi arkadaşım bilgisayarımı inceledi ve bana rootkit bulaşmış olabileceğini söyledi Steam hesabımdaki ürünleri topluluk pazarında satıp başka hesaba aktarılmış para ve bu durum bir arkadaşımın daha başına geldi benimle aynı zamanda Epic Games hesabı çalındı ayrıca Instagram hesabındanda postlar ve storyler paylaşıldı.

Bu konuda ne yapmam lazım? Bana yardımcı olabilecek fikir verebilecek birilerini bulmam lazım. Hesaplarım çalınacak diye bilgisayarımı kullanamıyıyorum. Lütfen bana yardım edecek şunu yap, şunu dene gibi fikir verip yardımcı olacak birilerini arıyorum. Çok çaresizim bu konuda.

İşletim sistemimi değiştirsem işe yaramı, ya da bu olay Windows 10 kullanırken başıma geldi, Windows 11 kursam kurtulur muyum? İnternettede çok bir bilgi yok bu konuda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı