Rootlanmış telefon ses, hoparlör, mikrofon ve ekran kasma

Redmi 9T global 64 GB yurt dışı cihaz. Türkiye'de IMEI kopyalandı 5 gün önce.
TWRP'den EFS yedegi alirsaniz imei gitse bile geri yukleyebilirsiniz. Stok yazilim atmaktan baska birsey aklima gelmiyor. TWRP girmek icin TWRP ekrani gelene kadar telefon kapaliyken ses acma + power tuslarini basili tutmaniz lazim. Ses kapatma'da olabilir emin degilim.
@364809 @Umut Nas

Son düzenleme:
Telegramda @xiaomiyardim sayfası var bir araştırın derim. Orada da rootlu / dirençli telefonlar hakkında konuşuluyor. Yardım ediyorlar. Telefonumda sorun olmadığı için şimdiye kadar işim olmadı.

Son düzenleme:
Bir de yazılım atmadan nasıl yapılabilir? Sizin kendi öneriniz veya herhangi bir kaynak var mı?

Hocam arkadaşın yazdığını aynen aktarıyorum.
"Usta IMEI dirençle mi yapmış. Kime yaptırdıysa ona yazsın nasıl bir şey kullandığını bilmek lazım. Onun haricinde recovery moda girebiliyorsa efs yedeği alsin. Orijinal Fastboot kurması lazım kurarken Bootloader kilidini kapatmasın ona dikkat etsin IMEI gitmeyebilir giderse de efsden yedeği geri yüklesin.

IMEI'den sonra diyor muhtemelen yazılım kaynaklı."

Eğer bu işlerden anlamıyor iseniz bilen birisine yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bootloader kilidi kapalı iken işlem yapmaya çalışırsanız direk telefon tuğla olacak, IMEI atıldığı için muhtemelen açıktır ama yine de belli olmaz kontrol etmek lazım. Şu anki yüklü olan recovery modu orijinal mi yoksa TWRP mi? TWRP ise birkaç adım kendiliğinden hallolmus oluyor ama dediğim gibi bilmiyor iseniz bilen birine danışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı