Rehber Rootlu Android cihazlara Kali nasıl kurulur?

Yer
türkiye
Daha fazla  
Öncelikle rootsuz yöntem olduğunu biliyorum ama bu yöntem daha çok hoşuma gidiyor ve bana göre daha fazla özelleştirmesi olan bir yöntem o nedenle bu yöntemi anlatacağım.
Ayrıca rootsuz yöntemde vnc server ile bağlanırken sorunlar yaşabiliyorsunuz fakat bu yöntemde vncserver ile sorunsuzca bağlandım Kali'ye.
Şunu da söylemeliyim stock ROM'da sorun yok ama Custom ROM kullanıyorsanız her ROM için optimize değil, genelde LineageOS ile uyumludur. Kendi cihazınızda uygun ROM'larla test ederek deneyebilirsiniz. Bende Redmi Note 12 Pro 4G var, afterlife OS'ta bu işlemleri yapıyorum.
Öncelikle Kali'nin sitesine gidiyoruz.
NetHunter olanı indireceğiz. Cihazınızın adı varsa uygun sürümü yoksa NetHunter Lite'ı seçin. Ben Redmi Note 12 Pro 4G (sweet_k6a) cihazıma NetHunter Lite ARM64 minimal olan sürümü kurdum.
İndikten sonra Magisk uygulamasında modüller kısmına gelelim. Oradan indirdiğimiz ZIP'i seçip kuruyoruz (TWRP, OrangeFox gibi recoverylerde error 1 verir, o yüzden Magisk modüllerden kuruyoruz).
Kurulum tamamlanınca 4 tane uygulama bizi karşılıyor (wallpaper değişmiş olabilir, değişmediyse ZIP içindeki wallpaper klasöründen telefonunuza uygun olanı alıp değiştirebilirsiniz).
NetHunter isimli uygulamaya giriyoruz. Kali chroot Manager'e basıyoruz. Otomatik başlamış olabilir, stop a basıp tekrar start yaparak başlatalım.
Kex Manager ksımı ile sistem için ayarları yapacağız. Setup local server kısmına basın NetHunter terminal uygulamasında kurulumları yapacak.
Ayarlar kısmından da bootanimasyonu değiştirebiliyoruz. İsteyen cihazına uygun ayarlarla değiştirebilir.
NetHunter uygulamasında işlerimiz bitti.
NetHunter terminal uygulaması ile son ayarları yapıp Xfce4 arayüzünü kurarak vncserver ile masaüstüne bağlanacağız.
sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt tightvncserver
sudo apt install xfce4 xfce4-goodies
sudo apt-get install dbus dbus-x11
Hepsi inince vncserver yazıyoruz bizden şifre girmemizi istiyor.
Şifreyi girince "would you like view-entered passwd" gibi bir soru gelebilir n deyin.
Sonrasında NetHunter kex uygulaması ile bağlanacağız.
Soldaki + ya basın, ayarları değişmeyin.
Sonrasında şifre kısmına vncserver için yazdığınız şifreyi girin.
Ve evet artık masaüstne bağlandık.
İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Birazdan SS'leri paylaşacağım.

Screenshot_20240527-105243_NetHunter KeX.png

Screenshot_20240527-105259_NetHunter KeX.png

Screenshot_20240527-105427_AfterHome.png

Son düzenleme:
Bilgisayar ile birlikte mi kullanıyoruz yoksa local olarak telefonda da çalışabiliyor mu sadece.

Sadece telefonda hocam.
Bilgisayara VirtualBox kurup sanal OS kurmak gibi ama burada VirtualBox'tan farkı Android ile bağlantılı.
Kali Linux'un terminali ile Termux'taki gibi işler yapabiliriz ve ek olarak Kali'nin desteklediği kodlarda kullanılıyor.
Android root ile görebildiğimiz sistem dosyaları üzerinde dahi işlemler yapılabilir.
Ama dikkatli olunmalıdır.
Yapılacak bir işlem sistem dosylasının silinmesine ve 0'dan ROM'un tekrar kurulmasına sebebiyet verebilir.

Sağolun hocam şuan kuruyorum. Ben de cihaza stock ROM kurmuştum, gereksiz uygulamaların temizlenmesi için Termux yükleyecektim artık Kali terminalinden hallederim :)

Sağ olun hocam şu an kuruyorum. Ben de cihaza stock ROM kurmuştum, gereksiz uygulamaların temizlenmesi için Termux yükleyecektim artık Kali terminalinden hallederim :)

Hocam root varsa gereksiz uygulamaları kaldırmak için lucky pather APK da deneyebilirsiniz.
Hem oradan bu işler daha iyi yapılır.
Daha güzel ayarları da mevcut.

Hocam root varsa gereksiz uygulamaları kaldırmak için lucky pather APK da deneyebilirsiniz.
Hem oradan bu işler daha iyi yapılır.
Daha güzel ayarları da mevcut.

Var hocam bir bakarım. Sistem uygulamalarını kaldıran rootlu uygulamalar genelde işe yaramıyordu ben de Termux'dan ya da ADB'den hallediyordum.

Var hocam bir bakarım. Sistem uygulamalarını kaldıran rootlu uygulamalar genelde işe yaramıyordu ben de Termux'dan ya da ADB'den hallediyordum.

Lucky patcher bu işi çok iyi yapıyor hocam.
Hatta bazı uygulamalarda lucky patcher a yönlendirme yapıp sahte satın almalar ile para ödemeden ücretli ürünleri alabiliyorsunuz.
Ama tabiikide yapımcıyı desteklemek amaçlı bunu yapmıyorum, ben sadece test amaçlı bazı uygulamalarda test etmiştim.

Lucky patcher bu işi çok iyi yapıyor hocam.
Hatta bazı uygulamalarda lucky patcher a yönlendirme yapıp sahte satın almalar ile para ödemeden ücretli ürünleri alabiliyorsunuz.
Ama tabiikide yapımcıyı desteklemek amaçlı bunu yapmıyorum ben sadece test amaçlı bazı uygulamalarda test etmiştim.

Eyvallah hocam lucky patcheri de yüklüyorum. Teşekkürler yardımlarınız için.

Eyvallah hocam lucky patcheri de yüklüyorum. Teşekkürler yardımlarınız için.

Ne demek hocam her zaman.
Lucky patcher i kendi sitesinden kurun hocam diğer sitelerde sorun olabiliyor.

GNOME kullanmak isteyenler.

sudo apt install xfce4 xfce4-goodies

Bunun yerine,
sudo apt install kali-desktop-gnome gnome-panel
komutunu kullanabilirler.
xfce4'ten gnome'ye geçmek isteyenler olursa,
sudo apt remove xfce4 xfce4-goodies
komutunu kullansın.
Sonrasında GNOME'yi indirince ona geçiş yapmak için,
sudo update-alternatives --config x-session-manager
komutunu kullanın.
Size soru sorarsa eğer GNOME yazan kısmın başındaki sayıyı seçin sonra tekrar bu komutu kullanın ve "startxfce4" yazanı seçin.
ve vncserver bağlanın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı