Rootlu telefonda bazı uygulamalar hata veriyor

Buse123

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 yıl önce IMEI attırdığım Xiaomi Note 9 5G telefonum; İstanbulkart ve bazı mobil bankacılık uygulamalarında sorun yaratıyor. Mesela, İstanbulkart uygulamasında, 'telefonun işletim sisteminde yazılımın root edildiği görülmektedir. Root edilmiş cihazlarda güvenlik riski bulunmaktadır' yazıyor ve uygulama asla çalışmıyor. Magisk diye bir şeyden bahsetmişler diğer konu başlıklarında, baktım ancak telefonumda Magisk diye bir uygulama da bulamadım. Root denetleyici diye bir uygulama indirdim Play Store üzerinden. Onda root evet doğru gibi şeyler yazıyordu Magisk yüklendi mi kısmında da evet yazıyordu. Kısacası ben bu hatayı nasıl düzeltirim? Bazı konularda bana çok zorluk çıkarıyor.

Maalesef onunda işe yarayacağını sanmam. Yedek alıp kursa bile nv data corrupted hatası alır. Çünkü boot imajı ile IMEI çakmış telefoncu. Ha bu arada @Buse123 telefonda çift hatta çalışıyor mu?

Denedim de hayır ilk SIM yuvası çalışmıyor sadece ikinci giriş SIM kartımı algılıyor

Denedim de hayır ilk SIM yuvası çalışmıyor sadece ikinci giriş SIM kartımı algılıyor

Evet Note 10 Pro da böyle oluyordu galiba. Ama o Qualcomm işlemcili. Bu MediaTek. Yöntemler farklı.
Yani ne oluyor kötü mü

Son düzenleme:
O zaman IMEI'nin gitmeme ihtimali var ama root sürümü kafamı karıştırıyor.
Sanırsam telefonda ki verilerin yedeğini alıp en başından cihazı rootlayıp imei atılacak. En en en baştan yani.

Geri
Yukarı