Rootlu telefonda "read-only file system" hatası

phy_zik_tschie

Centipat
Daha fazla  
Bende Samsung Galaxy A15 var. "Extract boot.img from boot.img.lz4 and Root Samsung"da anlatılanlara göre telefonu root ettim. Rootlu programlara root yetkisi vererek çalıştırıyorum. Fakat.

"Rm /system/preload/Facebook_stub_preload/Facebook_stub_preload.apk" gibi dosyaları silmek istediğimde "read-only file System" hatası alıyorum.
ADB Shell'de su komutu çalışıyor.

"ADB root" yazdığımda "adbd cannot run as root in production builds" ve.
"ADB remount" yadığımda "/system/bin/sh: remount: İnaccessible or not found" ve.
"Mount -o RW, remount /system" yazdığımda "Mount: '/system' not in /proc/mounts"

Hataları alıyorum.

Bu sorunu çözebilen var mı?

Bende Samsung Galaxy A15 var. "Extract boot.img from boot.img.lz4 and Root Samsung"da anlatılanlara göre telefonu root ettim. Rootlu programlara root yetkisi vererek çalıştırıyorum. Fakat.

"Rm /system/preload/Facebook_stub_preload/Facebook_stub_preload.apk" gibi dosyaları silmek istediğimde "read-only file System" hatası alıyorum.

"ADB remount" yadığımda "/system/bin/sh: remount: İnaccessible or not found" ve.
"Mount -o RW, remount /system" yazdığımda "Mount: '/system' not in /proc/mounts"

Hataları alıyorum.

Root explorer dosya yöneticisi ile silebilirsiniz. Tabii gerçekten root yaptıysan

Hataları alıyorum.

Cihazda Custom kernel bulunuyor mu? Bunuluyorsa enforcing ya da permissive olup olmadığına bakın. Eğer selinux permissive ise ZArchiver ile RW olarak bağlayıp silebilirsiniz. Eğer yine silinmez ise recovery üzerinden silmeyi deneyin.

Root explorer dosya yöneticisi ile silebilirsiniz. Tabii gerçekten root yaptıysan
Dosya yöneticileri de silmiyor. Root yetkisi veriyorum ama system klasörü altındaki dosları silemiyorum. Örneğin "Sytem app remover"a root yetkisi verip sistem uygulamalarını silebiliyorum. boot animasyonunu değiştirebiliyorum ya da magisk modül yükleyebiliyorum.

Cihazda Custom kernel bulunuyor mu? Bunuluyorsa enforcing ya da permissive olup olmadığına bakın. Eğer selinux permissive ise ZArchiver ile RW olarak bağlayıp silebilirsiniz. Eğer yine silinmez ise recovery üzerinden silmeyi deneyin.
Custom kernel yok. stock rom'dan rootladım.

Dosya yöneticileri de silmiyor. Root yetkisi veriyorum ama System klasörü altındaki DOS'ları silemiyorum. Örneğin "sytem App remover"a root yetkisi verip sistem uygulamalarını silebiliyorum. Boot animasyonunu değiştirebiliyorum ya da Magisk modül yükleyebiliyorum.

Custom kernel yok. Stock ROM'dan rootladım.

Telefon hakkında kısmından veya KSU uygulaması ile selinux durumuna bakar mısın? Selinux enforcing ike sistem dosyalarını manuel değiştiremiyorsun.

Android için SE durumu:
Enforcing.
Sepf_sm-A155F_12_0001

Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Enforcing olduğu içindir. Ustom kernel bulun onu flashlayın. Phyzwizz yapmıştır. Eğer yine olmaz ise recovery ile istediğiniz her şeyi silebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı