Rotring 300 ile 500 arasında fark var mı?

Nasıl yani?

Rapid pro ya baktım ama oda pahalı geldi. Rapidin tasarımıda ilgimi pek çekmedi. Bilemedim.
Kalemin bu kısmı içeri giriyor eğer tam basarsaniz, yarım basinca da normal kurşun ucu çıkıyor.

Nasıl yani?

Rapid pro ya baktım ama oda pahalı geldi. Rapidin tasarımıda ilgimi pek çekmedi. Bilemedim.
Tasarim olarak onlara benzemiyor evet ama onlardan saglam uç kısmı, sıkılmadigin surece üniversiteyi bile götürsün rapidle :D

Dosya Ekleri

• 20230329_202439.jpg
    20230329_202439.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 29
Kalemin bu kısmı içeri giriyor eğer tam basarsaniz, yarım basinca da normal kurşun ucu çıkıyor.

Tasarim olarak onlara benzemiyor evet ama onlardan saglam uç kısmı, sıkılmadigin surece üniversiteyi bile götürsün rapidle :D
Rapid pro alsam olabilir o zaman, 150 lira ayırıp her ay. Devlet bursu alıyorumda.

Rapid Pro alsam olabilir o zaman, 150 lira ayırıp her ay. Devlet bursu alıyorumda.

Rapid Pro da sakat ama 500 300'e gore daha iyi ucu içeri giriyor çunku. Ama masadan duşurursen yamulur. Ben iki kere duşurdum. İkincisinde yamuldu, evde pense ile duzelttim. Biraz sürterek çikartiyor ucu ama kirmiyor en azindan :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapid Pro da sakat ama 500 300'e gore daha iyi ucu içeri giriyor çunku. Ama masadan duşurursen yamulur. Ben iki kere duşurdum. İkincisinde yamuldu, evde pense ile duzelttim. Biraz sürterek çikartiyor ucu ama kirmiyor en azindan :D
Ya biraz dikkatli olacağız artık. Ama çok çabuk yamulmaz değil mi?

Ya da onun yerine öneriniz varsa.

Peki bir soru daha sormak istiyorum. Hafif kalemleri sevmiyorum. Rotring 500 bana nedense daha kaliteliymiş gibi bir hissiyat verdi. Sizce Rotring 500 ü alsam daha mı mantıklı?

Hocam size çok teşekkür ederim. Çevirme alışkanlığımı bir kenara bırakıp daha dikkatli olacağım. Rotring 500 alacağım sanırsam. Amazonda 225 liradan ucuza bulursanız bana link verirseniz sevinirim çözüm olarak işaretleyeyim sizi.

Ya biraz dikkatli olacağız artık. Ama çok çabuk yamulmaz değil mi?

Ya da onun yerine öneriniz varsa.

Peki bir soru daha sormak istiyorum. Hafif kalemleri sevmiyorum. Rotring 500 bana nedense daha kaliteliymiş gibi bir hissiyat verdi. Sizce Rotring 500 ü alsam daha mı mantıklı?

Hocam size çok teşekkür ederim. Çevirme alışkanlığımı bir kenara bırakıp daha dikkatli olacağım. Rotring 500 alacağım sanırsam. Amazonda 225 liradan ucuza bulursanız bana link verirseniz sevinirim çözüm olarak işaretleyeyim sizi.
Benim de cevirme alışkanlığım var fakat ondan degil, kitap arasindan falan düştü. Düştüğü gibi yamuluyor valla hemen yamulmaz nasil soru :D Rapid pro bayagi agir bu arada, alışınca diger kalemler dandikmiş gibi geliyor.

Dayanıksızlıktan degil, uç kısmı ince ve uzun oldugu için darbe alinca kuçuk de olsa yamuluyor ve uç kirmaya başliyor. Rapid pro modelinde bu ince uç kısmı içeri girebiliyor fakat 300-500de bu ozellik yok.
Şimdi, kısa bir özet geçelim. 300 ve 500 sağlam değil ama güzel duruyor.

Rapid pro pahalı ama iyi.

Rapid kötü duruyor.

Arada kaldım.

Şimdi, kısa bir özet geçelim. 300 ve 500 sağlam değil ama güzel duruyor.

Rapid pro pahalı ama iyi.

Rapid kötü duruyor.

Arada kaldım.
Aynen 300-500 dediğin gibi. Rapide kırtasiyeden bakabilirsin belki o şekilde seversin. 300-500 kumar gibi, düştü mü bitiyor kalem. Taşırken ucunun takılma ihtimali de var.

Ben de 300-500-800 arasında kalıp sonradan rapid proya yöneldim. Kalemi kullanmazken ucunu içeri sokuyorum düşse de sorun olmuyor. Ben aldığımda fiyatı böyleydi şuan nasıldır bilmiyorum ama :)
1680205489129.png

Geri
Yukarı