Rotring kalem önerisi

@siyahoyuncu_42 600, 500, Rapid Pro alırsanız elleriniz acır. Verdiğiniz paraya değmez. 120 A3DX alıp geçin. Rahattır, mekanizması sağlamdır, fiyatı da uygun denebilir bir Rotring'e göre. 🙂
El acıtma olayı kişiden kişiye göre değişiyor hocam. 500 ile ben uzun süreler yazı yazabilirken arkadaşım yazamıyordu. Kalem Rapid Pro ve 600 kadar ağır değil, aslında 500 güzel bir seçenek. Amazonda 120 liraya kadar düşmüştü bu fiyata gayet iyiydi ama şuan biraz pahalı.

@siyahoyuncu_42

Bu paralara kalem alırken önemli olan şeylerden biri düştüğünde ucunun yamulmaması. Ben birkaç kere düşürdüm ancak kalem sağlam. Dediğim gibi uzun süre kullanımda sıkıntı olabilir çok rahat bir kalem olduğunu söyleyemem. Ben geçen sene 200 TL'ye almıştım.

Yazı yazmak için gidip de metal kalem almayın. Elinize ilk aldığınızda iyidir hoştur ama bir süre sonra acıtır, ağır gelmeye başlar. O kalemler çizim yapmak için alınıyor.
Hem yazı yazayım, arada da çizim yaparım diyorsanız 120 A3DX biçilmiş kaftandır. 🙂
@Savage33 el alışınca tabii ki acıtmayacaktır. Şahsen o kadar çok kullandım ki artık aralıksız birkaç saat bile çizim yaptığım oluyor bazen Graphgear 500 ile ki en hafif kalemelrden biridir metal tutamaç için. Şimdi sırf bütçe var diye gidip metal kalem almanın bir mantığı yok. Amacı çizim olan kalemlerden yazı performansı beklemeyin. Rotring 500, 600 yine bunu çok yansıtmıyor. 🙂

Geri
Yukarı