Rotring kaliteli mi?

İ9 13. nesil vs M3 çip desek? Ne kadar bağlantı oldu anlamadım ama böyle bir çelişki var mı?

Hocam mantıken sağlamlık sıralaması yaparsak

1- Dışı demir, ucu demir olan

2- Dışı sert mat plastik, ucu demir olan

3- Dışı ince cam plastik, ucu plastik olan

Sağlamlık sıralaması mantıken 1>2>3 diye gider.

İ9 13. nesil vs M3 çip desek? Ne kadar bağlantı oldu anlamadım ama böyle bir çelişki var mı?

Uçlu kalemlerin çekirdek frekansı olmadığı için biraz alakasız oldu :D

Hocam mantıken sağlamlık sıralaması yaparsak

1- Dışı demir, ucu demir olan

2- Dışı sert mat plastik, ucu demir olan

3- Dışı ince cam plastik, ucu plastik olan

Sağlamlık sıralaması mantıken 1>2>3 diye gider.

Uçlu kalemlerin çekirdek frekansı olmadığı için biraz alakasız oldu :D
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

Alakası yok, dışı cam, hemen çatlayıp kırılıyor. Ucundaki uç deliği demir değil sert plastik, biraz zorlasam yamuluyor. Pek kaliteli degil. Uzerine biraz daha eklenip 100 liraya Rotring Tikky alınabilir.

Ekleme yapayım, Türkiye'deki fiyatlandırma politikaları olmasa çoğu Android cihaz iPhone'dan daha pahalı.
100 liraya tikky almak enayiliktir.

Nasıl bir şekilde anlaşılır peki, kalitesi?
Dışı cam olmayacak sert plastik veya normal plastik olacak yoksa iki düşürdüğünde kırılır.
Ucu özellikle de uç soktuğun yer demir olacak yoksa bükülür. Ayrıca tikky alma çünkü 1 ay sonra ucuna uç girmemeye başlıyor daralıyor.

Tikky zaten rotringin en kötü kalemi olabilir sürekli uç yamultur uç kırar tutuşu rahat değildir ele oturmaz silikonu parçalanır zamanla

Hocam her çeşit rotring kalem kullandım Tikky o kadar dandik değil uç kırdığını görmedim, dediğim gibi 6 yıldır kullanıyorum hala bana mısın demiyor. Rotring Rapid eski kalemimdi, şu anda kullandığım Tikky den birazcık daha kaliteliydi ama o kadar abartılacak kadar değil.

Bu model pek iyi değil gibime geldi. Bende Rotring 500 var ve gayet memnunum. Kısa sürede bozulan kalemler gibi değil, birkaç senedir kullanıyorum. Haricinde Rotring Rapid öneririm.

Geri
Yukarı