Rotring 500 vs Rotring 600

omermurat09

Centipat
Daha fazla  
Merhaba uzun süre kullanabileceğim kaliteli bir kalem arıyorum amaç daha çok yazı yazma bazen de ufak tefek çizimler Rotring 600 ve 500 arasında kaldım. Farkları neler? Bir de iç mekanizmaları aynı mı? Yoksa sadece dış kısım materyalleri mi farklı?

Merhaba uzun süre kullanabileceğim kaliteli bir kalem arıyorum amaç daha çok yazı yazma bazen de ufak tefek çizimler rotring 600 ve 500 arasında kaldım. Farkları neler? Bir de iç mekanizmaları aynı mı? Yoksa sadece dış kısım materyalleri mi farklı?

Rotring 500 kullanıcısı olarak kaleme resmen aşık olduğum için aldım ve hatta serinin diğer parçalarını alıp koleksiyon yapmaya karar verdim ama yerinizde olsam çok dikkatli biri değilsem tercih etmezdim çünkü bebek gibi bakmanız gereken bir kalem ikisi de ve iki model arasında bildiğim temel bir fark yok 500 içinse söyleyim pek rahat değil uzun kullanım konusunda 600 modelini kendim kullanmadım sadece denedim ama muhtemelen aynıdır.

Rotring 500 kullanıcısı olarak kaleme resmen aşık olduğum için aldım ve hatta serinin diğer parçalarını alıp koleksiyon yapmaya karar verdim ama yerinizde olsam çok dikkatli biri değilsem tercih etmezdim çünkü bebek gibi bakmanız gereken bir kalem ikisi de ve iki model arasında bildiğim temel bir fark yok 500 içinse söyleyim pek rahat değil uzun kullanım konusunda 600 modelini kendim kullanmadım sadece denedim ama muhtemelen aynıdır.
Peki hangi kalemi önerirsiniz? (Farklı marka veya model olabilir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı