Router önerisi

Caravas

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Selamlar. Evimde Kablonet kullanıyorum. Verilen modem evin arka odasında çekmiyor. Bir router almaya karar verdim. Alacağım routerı şu şekilde kullanacağım. Ana modemin arkasından Ethernet kablosu ile routerin arkasına bağlayacağım. Aradaki kablo 20-30M arası olacak. Alacağım routerden ise başka bir Ethernet kablosu çekip masaüstü bilgisayarıma bağlayacağım. Düşündüğüm ürün https://www.hepsiburada.com/tp-link...il-genisletici-access-point-router-p-BD801464 bu. Acaba dediklerim bunda olur mu? Başka önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Evimde Kablonet kullanıyorum. Verilen modem evin arka odasında çekmiyor. Bir router almaya karar verdim. Alacağım routerı şu şekilde kullanacağım. Ana modemin arkasından Ethernet kablosu ile routerin arkasına bağlayacağım. Aradaki kablo 20-30M arası olacak. Alacağım routerden ise başka bir Ethernet kablosu çekip masaüstü bilgisayarıma bağlayacağım. Düşündüğüm ürün https://www.hepsiburada.com/tp-link...il-genisletici-access-point-router-p-BD801464 bu. Acaba dediklerim bunda olur mu? Başka önerileriniz var mı?

Wi-Fi çekim gücüne önem veriyorsan attığım cihazlardan birini almanı öneririm ama router sadece 1-2 telefon içinse attığın cihazıda alabilirsin ve satın alırken not yerine ürünü fiyatını 5-10 dolar arasında girmesini söyle böylede düşük vergi ödersin.
Bunu alırken Rusya versiyonu AX3 Pro olanı seçiceksin.

Bütçe belirtmemişsiniz. Size keenetic ve tenda markalarını tavsiye edebilirim. Tabii eğer bu fiyatta bir şey alacaksanız -fiyatları doğru hatırlıyorsam- keenetic alamazsınız. Yakın zamanda şu ürünü aldım. Memnunum.

Baktım da bu fiyatlara keenetic varmış.

Attığınız ürüne interneti modemden Ethernet kablosu bağlayıp interneti o şekilde dağıtabilir miyim? Ayrıca yine attığınız linkteki üründen masaüstü bilgisayarıma kablo ile bağlanabilir miyim?

Cidden sorulması gereken önemli bir soru sordunuz. Genelde WAN portları koyu maviye benzer bir renge boyanır. Ama bu modelde maviye boyalı bir port olmasa da WAN portu var. Almadan önce çok araştırdım.

Bilmiyorsanız diye açıklayayım: WAN portuna bağladığınız kablodan gelen interneti cihazınız dağıtır.

Ethernet kablosu bağlayıp interneti o şekilde dağıtabilir miyim?
Evet.

Ayrıca yine attığınız linkteki üründen masaüstü bilgisayarıma kablo ile bağlanabilir miyim?
Buna da evet.

Bu ürünü de alabilirsiniz. Söylemeden geçmeyeyim.

Geri
Yukarı