Router önerisi

c0juk

Hectopat
Yer
Izmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Islemci:AMD Ryzen™5 7600X
Anakart:GIGABYTE B650M DS3H
Ram:XPG 32GB (2x16GB) Lancer Siyah DDR5 6000MHz CL40
Kasa/PSU:XIGMATEK COCKPIT X-POWER 700W 80PLUS
Ekran Karti:ZOTAC GeForce RTX 4070 TWIN EDGE OC
Sivi Sogutma:COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2
SSD:CRUCIAL P3 1TB
Meslek
Ogrenci
Merhaba dostlar. Odamdaki modem salondan cekmedigi icin Router'e ihtiyac duyuyoruz. Salonla odam arasi 6-7 mt ve 2 duvar var. Salonda FHD/720P dizi izletecek bir interneti almasi gerek. Ne onerirsiniz? Bütçem cok asiriya kacilmadigi surece serbest.

Alalı 1 ay oldu, modem ile aramda 1 oda var, modem uzak, odamda sürekli internet problemleri çekiyordum, hatta laptop Wi-Fi'ya bile bağlanmyıordu çekmediği için. Linkini attığım ürünü alıp modem ile aramda ki odaya koydum, şu an sorunsuz. Modemin yanında aldığım hız ile kendi odamda aldığım hız aynı, indirme hızıda aynı.
Yukarıdaki linki örnek olsun diye attım, daha ucuzu var mı bilmem.

Aktif olarak Keenetic speedster AC1200 kullanıyorum. Daha uygun olsun isterseniz Xiaomi routera bakabilirsiniz.

Allah korusun hocam Xiaomi aldik bundan yani yapmadigi sorun kalmadi.

Alalı 1 ay oldu, modem ile aramda 1 oda var, modem uzak, odamda sürekli internet problemleri çekiyordum, hatta laptop Wi-Fi'ya bile bağlanmyıordu çekmediği için. Linkini attığım ürünü alıp modem ile aramda ki odaya koydum, şu an sorunsuz. Modemin yanında aldığım hız ile kendi odamda aldığım hız aynı, indirme hızıda aynı.
Yukarıdaki linki örnek olsun diye attım, daha ucuzu var mı bilmem.

Hocam vallahi aldik Xiaomi yapmadigi sorun kalmadi teşekkürler yine de.

Aktif olarak Keenetic speedster AC1200 kullanıyorum. Daha uygun olsun isterseniz Xiaomi routera bakabilirsiniz.

Hocam cekim nasıl odalarda vs? Ayrica router cekmeyen odada mi durmali yoksa ana modemin yani Türk Telekom'un yaninda mi?

Hocam teşekkürler. Bu router salonda mi duracak modemin yaninda mi? Ayrica neye dayanarak bunu attiniz?

Salonda duvara yakın olmayan bir yerde olmalı evin orta yerlerine biraz daha yakın durursa daha iyi olur, bu sayede evin her yerine eşit hızda yayılır internet.
ASUS'un kalitesine ve özelliklere dayanarak attım hocam.
5G de 1800MBIT'e kadar hız sağlayabiliyor.
Bu hız hem video hem de oyun için gayet yeterli.

Allah korusun hocam Xiaomi aldik bundan yani yapmadigi sorun kalmadi.

Hocam vallahi aldik Xiaomi yapmadigi sorun kalmadi teşekkürler yine de.

Hocam cekim nasıl odalarda vs? Ayrica router cekmeyen odada mi durmali yoksa ana modemin yani Türk Telekom'un yaninda mi?

Çkemeyen odayla modemin ortasında bir yerlerde olursa en iyi perofrmansı alırsın.

Salonda duvara yakın olmayan bir yerde olmalı evin orta yerlerine biraz daha yakın durursa daha iyi olur, bu sayede evin her yerine eşit hızda yayılır internet.
ASUS'un kalitesine ve özelliklere dayanarak attım hocam.
5G de 1800MBIT'e kadar hız sağlayabiliyor.
Bu hız hem video hem de oyun için gayet yeterli.
Tesekkurler hocam.
Çkemeyen odayla modemin ortasında bir yerlerde olursa en iyi perofrmansı alırsın.
Ortada oda yok hocam salonun kapisina dogru yani bosluga dogru koysam bir ise yaramaz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı