Router ping sorunu

nazcarieche

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde ZyXEL marka bir modem vardı. Çift bilgisayar kullandığım için bunu router olarak kullanmayı düşündüm ve ayarladım bir şekilde. CAT6 kablo kullandım modemden routera kadar. Routerden bilgisayarlarımada CAT6 kablo kullandım fakat ping sorunu yaşıyorum. Modemden direkt bilgisayara bağladığımda herhangi bir sorun olmuyor fakat araya router girince ping oluyor. Bir fikri olan var mı bu konuda? Çözümü olan?

Merhaba arkadaşlar, elimde ZyXEL marka bir modem vardı. Çift bilgisayar kullandığım için bunu router olarak kullanmayı düşündüm ve ayarladım bir şekilde. CAT6 kablo kullandım modemden routera kadar. Routerden bilgisayarlarımada CAT6 kablo kullandım fakat ping sorunu yaşıyorum. Modemden direkt bilgisayara bağladığımda herhangi bir sorun olmuyor fakat araya router girince ping oluyor. Bir fikri olan var mı bu konuda? Çözümü olan?
Kabloların düzgün olduğundan emin miyiz? Kablolarda sorun olma ihtimali olası mıdır?

200'leri gördüm hocam.

ZyXEL marka 5gz i bile destekleyen tahminimce en geç 2 yıl önce çıkmış bir modem. Router'a çevirdim ben.
Gerekli ayarlamalar yapıldı mı, Hemen şu altta * ile işaretlediğim?

*DHCP kapatılmalı ve eğer ki Ağ geçitleri çakışıyorsa ağ geçitlerinin IP numaraları değiştirilmeli.

Kablolar sorunsuz olmalı.

Modemim Qos seçeneği varsa optimum bir ayarı varsa devreye sokmanızı öneririm.

Önceliklendirme ayarları mevcut olabilir. Öncelik ayarlanabiliyor ise önceliği bilgisayarınıza verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı