Router üzerinden Ethernet bağlayınca 2.4 GHz sorunu

CypIosh

Hectopat
Arkadaşlar routerıma Ethernet bağladım fakat 2.4 GHz olarak bağlıyor. Bunu nasıl 5 GHz yaparım ve fark yaratır mı ping falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla 2.4 GHz ve 5 GHz ayrı SSID üzerinden yayın yapıyor ve ethernet ile bağlanınca Windows ağ isminde 2.4 GHz SSID’sini gösteriyor.

Bunun 2.4 GHz ile veya 5 GHz ile uzaktan yakından alakası yok. Ethernet ile bağlanıyorsun sonuçta. Orda isim olarak ikisinden biri gözükebilir gayet normal bende de öyle gözüküyor.

2.4 GHz veya 5 GHz diye bir ethernet standardı olmadığına göre ping veya hız değişmez azalmaz ya da artmaz. Bu sadece Windows’un modemden çektiği SSID ismi. Demek ki 2.4 GHz SSID’sini çekmiş.

Anladığım kadarıyla 2.4 GHz ve 5 GHz ayrı SSID üzerinden yayın yapıyor ve Ethernet ile bağlanınca Windows ağ isminde 2.4 GHz SSID'sini gösteriyor.

Bunun 2.4 GHz ile veya 5 GHz ile uzaktan yakından alakası yok. Ethernet ile bağlanıyorsun sonuçta. Orada isim olarak ikisinden biri gözükebilir gayet normal bende de öyle gözüküyor.

2.4 GHz veya 5 GHz diye bir Ethernet standardı olmadığına göre ping veya hız değişmez azalmaz ya da artmaz. Bu sadece Windows'un modemden çektiği SSID ismi. Demek ki 2.4 GHz SSID'sini çekmiş.

Ben Ethernet ile ilk defa bağladım ama ping de falan fark olmadı ayarları var mıdır?

Yes.

Var mıdır?
Kablosuza göre en stabil ve kayıpsız bağlantıyı kablolu alırsınız. 5 GHz sayesinde ethernet hızlarına ulaşmak mümkün olabiliyor bu yüzden aradaki farkı hissetmemiş olabilirsiniz fakat kablolu bağlantı her zaman en stabil bağlantıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı