Router'dan Router'a internet nasıl dağıtılır?

maydonox1

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikler merhaba arkadaşlar. Benim küçük bir sorunum var. Sorunum şu: Muğla/Fethiye`de oturmaktayım, bulunduğum konumda internet sorunum vardı. Altyapı olmadı için ADSL-VDSL-fiber alamıyorum. Önümde 2 seçenek var. Ya Turkcell super box 400 TL aylık (11.03.2023 tarihli Fiat) ya da fullnet adında bir firmadan çanak anteni çatıya kuruyorlar CAT6 ile evin içine getiriyorlar. Eve de router ile dağıtıyorlar.
Firmanın benim evime takdığı Wi-Fi router. Ben eşim ve kardeşim 3 telefon Wi-Fi ile bağlanıyoruz sorun yok. Ama şimdi deprem sonrası kardeşimin okulu Online oldu o yüzden kardeşim kendi evinde kullanması için benim bu interneti 100 metre CAT6 kablo ile kardeşimin evine götürdüm ve ucuna router taktığımda sadece 1 kullanıcıya kadar benim yeni takmış olduğum router'a bağlanabiliyor. 2-3-4. kişiler bağlanamıyor. Sadece 1 kişiye kadar izin oluyor. Ama o yeni benım kendi almış olduğum router'ı arkadaşımda Superbox var ona takınca 10'dan fazla kişi bağlanabiliyor. Benim internetimi neden dağıtmıyor? Nasıl dağıtabilirim yardımcı olur musunuz bana rica etsem?

Firma Wireless -router: TP-Link: TL-WR840n.
Benim aldığım router: TP-Link: Pharos CPE210.
Sanırım Router'dan Router'a internet verilmiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı