RPCS3 oyunda ses cızırtı sorunu

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar, RPCS3'e Dante's Inferno oyununu yükledim. RPCS3 Compatibility kısmında ''playable '' olarak da yazıyor zaten. Ama oyuna girdiğimde nedense ses cızırdaması var. RPCS3 uygulama ayarında herhangi birisini açmayı mı unuttum, yoksa açmamam gereken bir ayarı mı açtım?

Ayarlarını atabilir misin?

Kusura bakmayın biraz geç oldu.

333222.png

2.png

Preferred spu threads: 6
Enable SPU loop detection'ı aç
Resolution scale'ı %200 yap çok performans düşüşü olursa %150'ye düşür
Write color buffers ve vsync'i aktif et
Antropic filter'ı 16x yap
Audio sekmesinden de XAudio 2 seçili olduğundan ve Enable Buffering ve Enable Time Stretching'in aktif olduğundan emin ol.
Eğer bu yazdıklarım işe yaramazsa sebebi işlemcinin 4C/4T olmasından kaynaklıdır. RPCS3'nin rahat çalışması için en az 4C/8T bir işlemci şart.

Preferred spu threads: 6
Enable SPU loop detection'ı aç
Resolution scale'ı %200 yap çok performans düşüşü olursa %150'ye düşür
Write color buffers ve vsync'i aktif et
Antropic filter'ı 16x yap
Audio sekmesinden de XAudio 2 seçili olduğundan ve Enable Buffering ve Enable Time Stretching'in aktif olduğundan emin ol.
Eğer bu yazdıklarım işe yaramazsa sebebi işlemcinin 4C/4T olmasından kaynaklıdır. RPCS3'nin rahat çalışması için en az 4C/8T bir işlemci şart.

Bence 8T olmamasından kaynaklı değildir. Zira, God of War serisini sorunsuz olarak rpcs3 üzerinden oynuyordum. bir kaç ay ara verip Dante's İnferno oyununu oynayayım dedim ilk defa böyle bir ses cızırtısı sorunuyla karşılaştım ki oyun playable olarak gözüküyor. BLES olarak indirmiştim oyunu acaba bu sefer BLUS versiyonu olarak mı indirsem diye düşünüyorum da bence ondan da kaynaklı değildir.

Bence 8T olmamasından kaynaklı değildir. Zira, God of War serisini sorunsuz olarak rpcs3 üzerinden oynuyordum. bir kaç ay ara verip Dante's İnferno oyununu oynayayım dedim ilk defa böyle bir ses cızırtısı sorunuyla karşılaştım ki oyun playable olarak gözüküyor. BLES olarak indirmiştim oyunu acaba bu sefer BLUS versiyonu olarak mı indirsem diye düşünüyorum da bence ondan da kaynaklı değildir.
god of war da böyle bir sorun yaşıyorum neden olabilir oyun bir de kasıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı