RPM mi daha önemli yoksa okuma yazma hızı mı?

mrbear2099

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Ben harici disk almayı düşünüyorum ve iki disk arasında kaldım. Biri.

Toshiba canvio partner 2 TB 2500 TL.
5400RPM 5 gigabits = 625MB okuma yazma hızı.

Toshiba canvio partner 2 TB taşınabilir 2,5 inç harici HDD, USB 3.2 gen 1, Mac ve Windows ile uyumlu, USB ile çalışır Amazon.com.tr

Seagate Gaming Drive 2 TB 3150TL.
7200RPM 120 MB okuma yazma hızı.

Fırsat: Seagate FireCuda Gaming hard Drive, 2 TB, harici sabit disk, USB 3.2 gen 1, RGB LED aydınlatma, PC ve Mac için, 3 yıl rescue services, STKL2000400 Amazon.com.tr

Aradaki fark 700TL ve biri RPM yönünden diğeri okuma yazma hızı yönünden daha iyi. Oyun için kullanacağım için hangisi daha işime yarar ayrıca sabit disk takamıyorum tek slot ve harici SSD'ler çok pahalı 5100TL 2TB'lık olanları. Sizce hangisini almalıyım? RPM mi yoksa okuma yazma hızı oyunlar için daha önemli?

Son düzenleyen: Moderatör:
RPM - HDD'nin okuma-yazma yaptığı diskin döndüğü hızı temsil ediyor. Yani HDD'nin temel performansını belirleyen olay RPM'dir.
5400RPM ile daha yavaş performans alırsınız.
Seagate almanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca sabit disk takamıyorum tek slot

Anakartınız da SSD için boş alanınız yok mu? Harici HDD ile çok verim alınamayabilir.

Anakartim da boş yer yok ama 512gb SSDyi değiştirebilirim.O zaman diğer SSD çöpe gidecek ya da ona bir kutu alicam@Saint Lucia

Anakartim da boş yer yok ama 512 GB SSD'yi değiştirebilirim. O zaman diğer SSD çöpe gidecek ya da ona bir kutu alacağım@Saint Lucia

512 GB SSD yetmiyorsa harici HDD almak oyun için zarar olur.
Elindeki SSD'yi yükseltmek en mantıklısı.
512 GB SSD'yi ya sakla ya da ikinci elden sat.
İleri de sistem değiştireceksen ya da yükseltmeye gideceksen hazırında SSD'in olur.
Ben öyle yaptım. Şu an sistemimde 3 adet SSD var.

Geri
Yukarı