RPM ya da APT programları kaldırılırsa ne olur?

Hocam, bir sorum daha vardı. Yarim saat sonra yeni konu açacağım o zaman. Onu da denersen sevinirim. Böyle yiğitler kolay bulunmuyor.
Tabii Linux üzerindeki tüm ölümcül testleri üstümde gerçekleştirebilirsiniz.

APT olmazsa DPKG var, o da olmazsa Aptitude var, o da olmazsa başka tabanın örneğin Fedora'nın YUM veya DNF'si eklenir, hiç biri olmazsa zaten sistem en baştan olmaz.
Aynısı Fedora veya Arch için de geçerli, örneğin Arch dağıtımında APT kullanıldığını ve APT paketlerin kurulduğunu biliyor muydunuz?.

Hocam ben denedim; "temel paketler kaldırılacak ve tehlikeli bir iş yapmak üzeresiniz. Devam etmek için 'evet, söylediğim şekilde yap!' ifadesini yazınız." dedi. Sanal makinede kurulu olduğundan rahatım, ifadeyi yazdıktan sonra apt paketini sildim ve yazılım güncelleme falan çalışmıyor.

DNF'de paketin korumalı olduğunu söylüyor ve kaldırmıyor. Kaldırsa bile büyük bir ihtimal temel paket yöneticisi olan RPM'yi kaldırmayacaktır. Sanırım APT'yi de kaldırınca dpkg kaldırılmıyor.

Tam zamanında bildirim gelmiş.

gfgfg.png

Hocam, bir sorum daha vardı. Yarim saat sonra yeni konu açacağım o zaman. Onu da denersen sevinirim. Böyle yiğitler kolay bulunmuyor.
Var mı benden daha çılgın olan!? Paketleme yapmak için depoya konulmuş olan Dpkg ile APT'yi el ile Fedora'ya kuruyorum.

Ekran görüntüsü_2021-05-26_08-08-53.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı