RT ne kadar önemli?

Çok zeki birisin ben yazmak istemedim ama illa zorluyorsun 1 ben rx 6600/6600Xt kullanmiyirum benim kullandığım kartta 4k da guzel oynanıyor.
Ve açık kaynak kodlu oldugunu bende biliyorum ama senin ve seni begenenlerinde bi halt bilmediği aşikar çünkü tamam FSR Nvidia da da var ama AMD de ki FSR gibi çalışmıyor.
Hatta git Rx 6500 XT ile diğer kartların karşılaştırmasını DA inden izle de gör o kör gözlerinle. Saf güçte geçemediği 1650 yi (E.K. modelini tam hatırlamıyorum) saf güçte aralarında 7-8 Fps varken ikisinde de Fsr açınca 6500 Xt 10/15Fos fark atıyor.
FSR AMD de stabil çalışıyor.
Ama burdan anlaşılıyor ki senin sadece ordan burdan toplama bilgilerinle konuştuğun senin ve seni begenenlerin...
Gel 100 lirasina idiiaya girek at parayı özelden sana vidyo eşliğinde nah çekmeyen...
Zavallısın diyecek başka bir şey bulamıyorum kalkmış bir de iddia yapalım diyor, daha adamakıllı yazamıyorsun bozuk Türkçenle kanıt sunmaya çalışıyorsun, madem öyle o dediğin videoları örnek göster. Ben ne AMD'nin ne sitesinde ne de FSR'ın çalışma prensibinde NVIDIA kartlarda performans daha az olur diye bir şey görmedim, haddini bil adamakıllı kanıt sun.

Sen ve senin gibi fanboylara gerçeği anlatınca anca boş boş böyle videolar anca zaten baska bir şey yok.

Zavallısın diyecek başka bir şey bulamıyorum kalkmış bir de iddia yapalım diyor, daha adamakıllı yazamıyorsun bozuk türkçenle kanıt sunmaya çalışıyorsun, madem öyle o dediğin videoları örnek göster. Ben ne AMD'nin ne sitesinde ne de FSR'ın çalışma prensibinde NVIDIA kartlarda performans daha az olur diye bir şey görmedim, haddini bil adamakıllı kanıt sun.

Bak illa gosterecen ha Link 1 bu donanım arşivininkini attim ki en azindan yine fanboyu olduğun marka kaybederse video yalan deme diye. Birkaç oyunda FSR açmış ve bırak GTX 1650'yi GTX 1660'i bile geçmiş 🤣Ve ikisinde de olmasina ragmen bir de. GTX 1660 saf güçte RX 6500'u çok fena gecmesine ragmen bile iş ikisinde de FSR'yi açmaya gelince AMD farkını ortaya koyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen ve senin gibi fanboylara gerçeği anlatınca anca boş boş böyle vidyolar anca zaten baska bişi yok.

Bak illa gosterecen ha Link 1 bu Donanım Arşivininkini attim ki en azindan yine fanboyu olduğun marka kaybederse vidyo yalan deme die.
Bi kac oyunda Fsr açmış ve bırak GTX 1650 yi GTX 1660 i bile geçmiş 🤣
Ve ikisinde de olmasina ragmen bide
GTX 1660 saf güçte Rx 6500u çok fena gecmesine ragmen bile iş ikisinde de FSR yi açmaya gelince AMD farkını ortaya koyuyor...
Ve ben sana idiiaya girelim demedim.
Ben adam bana sende öyle kartlar yok yalan atiyosun manasinda emin misin dedi bende sana para gönder sana cidyo eşliğinde nah dkicem dedim.
Sanki işimiz gücümüz yok yalan atiyoz...
Forum kuralları olmasa çok müstehcen ve sağlam şeyler söyleyeceğim de forum kuralları işte.
Bak süperzekalı şahıs:
1-)
Benim sana söylediğim şey FSR'ın NVIDIA ve AMD ekran kartlarında bir fark olmadan çalışmasını belirttim (senin FSR NVIDIA'da yok abeee, var ama 5-10 FPS fark atoyor eHeEh demenden dolayı), sen kalkmış bana 6500 XT'nin GTX 1660'a fark attığını söylemişsin, ben sana FSR'ın NVIDIA kartlarda farklı çalışıp çalışmadığını veya daha az performans verdiğine kanıt olan bir video varsa at diyorum, sen kulağının (malum tabir vardı da yasak olduğu için demiyorum) tersinden gitmiş bana GTX 1660'a kafa tuttuğunu söylüyorsun, biliyorum ben zaten RX 6500 XT'nin performansını. Zaten RX 6500 XT performans olarak 1650 Super ve RX 580 ile aynı güçte hemen hemen, inanmıyorsan şu incelemelere bak, İngilizcen var ise:
Bu da FSR'ın çalışma prensibi:
2-) Fanboy ne demektir bana bu bir açıkla, sözlük anlamına bak, ben hiçbir zaman bir markayı ölümüne savunmadım kalkmış bana fanboy diyorsun, ama o kadar zekisin ki AMD farkını ortaya koyuyor...
burada da fanboy olmadığını söylüyorsun, yani bence öyledir değil mi?
Bana da kanıtla nerede fanboyluk yapmışım, sana söylediğim şeyler belli. Bir de yalan atmıyorum diyor.

Forum kuralları olmasa çok müstehcen ve sağlam şeyler söyleyeceğim de forum kuralları işte.
bak süperzekalı şahıs:
1-)
benim sana söylediğim şey FSR'ın NVIDIA ve AMD ekran kartlarında bir fark olmadan çalışmasını belirttim (senin FSR NVIDIA'da yok abeee, var ama 5-10 FPS fark atoyor eheeh demenden dolayı), sen kalkmış bana 6500 XT'nin GTX 1660'a fark attığını söylemişsin, ben sana FSR'ın NVIDIA kartlarda farklı çalışıp çalışmadığını veya daha az performans verdiğine kanıt olan bir video varsa at diyorum, sen kulağının (malum tabir vardı da yasak olduğu için demiyorum) tersinden gitmiş bana GTX 1660'a kafa tuttuğunu söylüyorsun, biliyorum ben zaten RX 6500 XT'nin performansını. Zaten RX 6500 XT performans olarak 1650 Super ve RX 580 ile aynı güçte hemen hemen, inanmıyorsan şu incelemelere bak, ingilizcen var ise:
2-) fanboy ne demektir bana bu bir açıkla, sözlük anlamına bak, ben hiçbir zaman bir markayı ölümüne savunmadım kalkmış bana fanboy diyorsun, ama o kadar zekisin ki AMD farkını ortaya koyuyor...
Burada da fanboy olmadığını söylüyorsun, yani bence öyledir değil mi?
Bana da kanıtla nerede fanboyluk yapmışım, sana söylediğim şeyler belli. Bir de yalan atmıyorum diyor.

Gerek yok hocam tartışmaya karşındaki 10 yaşında zavallı bir çocuk değmez.

Bak süperzekalı şahıs:
1-)
Benim sana söylediğim şey FSR'ın NVIDIA ve AMD ekran kartlarında bir fark olmadan çalışmasını belirttim (senin FSR NVIDIA'da yok abeee, var ama 5-10 FPS fark atoyor eHeEh demenden dolayı), sen kalkmış bana 6500 XT'nin GTX 1660'a fark attığını söylemişsin, ben sana FSR'ın NVIDIA kartlarda farklı çalışıp çalışmadığını veya daha az performans verdiğine kanıt olan bir video varsa at diyorum, sen kulağının (malum tabir vardı da yasak olduğu için demiyorum) tersinden gitmiş bana GTX 1660'a kafa tuttuğunu söylüyorsun, biliyorum ben zaten RX 6500 XT'nin performansını. Zaten RX 6500 XT performans olarak 1650 Super ve RX 580 ile aynı güçte hemen hemen, inanmıyorsan şu incelemelere bak, İngilizcen var ise:
2-) Fanboy ne demektir bana bu bir açıkla, sözlük anlamına bak, ben hiçbir zaman bir markayı ölümüne savunmadım kalkmış bana fanboy diyorsun, ama o kadar zekisin ki AMD farkını ortaya koyuyor...
Burada da fanboy olmadığını söylüyorsun, yani bence öyledir değil mi?

Fanboy degil misin?🤣
Bir de saglam seyler söyleyeceğim diyor 🤣
🤣🤣🤣🤣😂😂
Sen dedin ki FSR NVIDIA ve AMD de ayni perf. Da çalışıyor diye ben de sana bu videoyu attim.
Saf güçte GTX 1660 onu yok ederken.
İş ikisinde de FSR acmaya gelince 6500 farkını koyuyor.
Ve ben sana link attim.
Al yine atayım; • Link 1 1.0
Fanboy degil misin?🤣
Bir de saglam seyler söyleyeceğim diyor 🤣
🤣🤣🤣🤣😂😂
Sen dedin ki FSR NVIDIA ve AMD de ayni perf. Da çalışıyor diye ben de sana bu videoyu attim.
Saf güçte GTX 1660 onu yok ederken.
İş ikisinde de FSR acmaya gelince 6500 farkını koyuyor.
Ve ben sana link attim.
Al yine atayım; • Link 1 1.0
Linki koymayı unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Babapro21 Ne FSR teknolojisini ne de RT teknolojisini bilmiyorsun. Sadece AMD demeyi biliyorsun. Evinde Radeon HD 3500 ile gezinen çocuk burada millete akıl hocalığı yapıyor. Back 4 Blood gibi bir oyunda AMD kartıma FSR'ı açtığımda ultra kalitede bile 5 FPS artışa rağmen oyun Japon yetişkin filmlerine döndü. Uzamsal mıydı neydi? Her neyse... FSR'ı kapatıp onu açtığımda bile görüntü daha az bozulup neredeyse 20 FPS artış sağladı.

Ekipman alırken "Abii ışıklı işte ne güzel, bak ışığın rengi değişiyor. En iyisi bu!" dediğine tüm servetimle bahse girerim ama işte... Konu içerisinde seninle tartışanlara şunu söyleyeceğim: Dinlemeyene öğretemezsin.

@Babapro21 ne FSR teknolojisini ne de RT teknolojisini bilmiyorsun. Sadece AMD demeyi biliyorsun. Evinde Radeon HD 3500 ile gezinen çocuk burada millete akıl hocalığı yapıyor. Back 4 Blood gibi bir oyunda AMD kartıma FSR'ı açtığımda Ultra kalitede bile 5 FPS artışa rağmen oyun Japon yetişkin filmlerine döndü. Uzamsal mıydı neydi? Her neyse... FSR'ı kapatıp onu açtığımda bile görüntü daha az bozulup neredeyse 20 FPS artış sağladı.

Ekipman alırken "abii ışıklı işte ne güzel, bak ışığın rengi değişiyor. En iyisi bu!" dediğine tüm servetimle bahse girerim ama işte... Konu içerisinde seninle tartışanlara şunu söyleyeceğim: dinlemeyene öğretemezsin.

RX 6900 XT, RX 6800, RTX 3060 kullandım şu an 6700 var girelim mi 100 lira iddiasina. Böyle insanlari kucumseyecegine git adam gibi bilgilein olsun. NVIDIA fani.

Apo abi de FSR'yi inceliyor o da mi yalan atıyor ha?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6900 XT, RX 6800, RTX 3060 kullandım şu an 6700 var girelim mi 100 lira iddiasina.
Böyle insanlari kucumseyecegine git adam gibi bilgilein olsun tabii kafa almiyorsa yapacak bir şey yok NVIDIA fani.

Apo abi de FSR'yi inceliyor oda mi yalan atıyor ha!

Abicim FSR klasik görüntü keskinleştirme teknolojisi ile çözünürlük geliştiriyor. 720p görseli alıyor 1080P'ye sündürüyor renkleri biraz daha parlatıp gönderiyor (Japon yetişkin filmi gibi).
DLSS ise geçici TAA dosyalarını kullanarak 3 adet hangi modelin ne olduğunu ayırt eden görsel kullanıyor ve bunları 720P'den 1080P'ye getiriyor(orijinal TAA bulanıklığını ortadan kaldırıyor) orijinal halinden daha kaliteli ve temiz gözüküyor.
FSR 2.0 geldiğinde DLSS gibi TAA dosyaları üzerinden işlem yapıyor olacak. O zamana kadar FSR yok böyle yok şöyle diye kafa ağrıtma, çözünürlüğü düşür monitörden veya ekran kartından keskinleştirmeyi yükselt aynı zıkkım.
2 senedir RX 580 kullanıyorum birkaç kere elime 2060 geçti DLSS ve RT güzelliğini AMD bu sene RX 7000 serisi ile belki yakalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı