RTL8723BE Yerine Wireless-AC 9260 Yükseltmesi Değer mi?

Apocalypse

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@Recep Baltaş Hocam ASUS R510V model dizüstü bilgisayarını kullanmaktayım. Mevcutta bilgisayarımda RTL8723BE - REALTEK mevcut. ODTÜ'de internet hızı bildiğiniz üzere hayli yüksek. Geçtiğimiz günlerde kütüphanede kablosuz ağa bağlanırken sıkıntı yaşadım ve Wi-Fi kartını yükseltmeyi düşünüyorum. ODTÜ interneti için Intel AC9260 yükseltmesi yapmaya sizce gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldaki ağ AC değil. Yine de bu yükseltme yapmılmaya değer mi ?
Hocam bu konuda emin misiniz? Ben de ODTÜ'deyim. Benim bilgisayarda RTL8822BE var ve ben de Wi-Fi 4 ile bağlanıyorum. Ancak geçen gün arkadaşın bilgisayarına baktığımda ağa Wi-Fi 5 ile bağlanmıştı. Onun bilgisayarında İntel 9560 vardı. Arkadaş 200 Mbps ile bağlanırken ben 100 ile ancak bağlanabildim.

Şuan ben de Wi-Fi kartı yükseltmeyi düşünüyorum.

Hocam bu konuda emin misiniz? Ben de ODTÜ'deyim. Benim bilgisayarda RTL8822BE var ve ben de Wi-Fi 4 ile bağlanıyorum. Ancak geçen gün arkadaşın bilgisayarına baktığımda ağa Wi-Fi 5 ile bağlanmıştı. Onun bilgisayarında İntel 9560 vardı. Arkadaş 200 Mbps ile bağlanırken ben 100 ile ancak bağlanabildim.

Şuan ben de Wi-Fi kartı yükseltmeyi düşünüyorum.
AC destekli telefonlarda meturoam'ın 5GHz bandı gözükmüyordu denediğimizde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı