RTR Apache 150 alınır mı?

Hashtag

Hectopat
Daha fazla  
Satmak istediğim motorsikletime başlıkta belirttiğim RTR(Hindistan markası) Apache 150 adında 2015 model bir motorsiklet takas teklifi aldım. Kendi motoruma karşılık değer değmez konusunda görüş almak niyetinde değilim. Direkt bu motor hakkında bilgisi olan var mı? Kullanan, bilen veya duymuş olanlar varsa öğrenmek isterim zira daha önce duymadığım bir marka ve iyi kötü hiçbir bilgim yok.

Bizzat sahibi oldum aldığımda 30k küsur km deydi sattığımda 75k civarıydı bir kere yolda kalmadım öğrenci olduğum için devamlı 2 kişi ve çanta diğer yükler şeklinde beni taşıdı hiçbir problem yaşamadım parçası zor bulunuyor benim marş dişlisi sorunluydu biraz zor bulmuştum birde ybr de cbf ye göre bir tık hantal daha detaylı + - isterseniz yazarım.

Ben CBF'in yan sanayi modelini kullanıyorum (Motoran 150 Falcon) eğer dediğiniz gibi hantal kalıyorsa zaten baştan büyük kayıp. Ama hala değerlendirme aşamasındayım deneyim ve bilginizi detaylı olarak yazabilirseniz çok yardımı olur.

+(Pozitif) Yönleri
1-150-160-180-200 modelleri bulunduğu için al tak tarzı yükseltme yapılıyor
2-Görünüşü BENCE daha iyi kuyruk falan bence daha hoş
3-Yakıtı daha iyi benim kısa dönem(7 ay) cbf kullandım.
4-Ayak marşı var bence çok önemli Balıkesir de hava 0 altında geziyor genelde akü hiç çevirmiyor
5-Cbf den daha hafif
6-Apache daha sorunsuz 30k küsur kendim kullandım bakımını kendim yaptım çoğu zaman motoru sattım sattığım kişi de kullanıyor 92k daymış motor.
7-Bakımını yapmak nispeten daha kolay cbf de 1000 de 300-350 apache de 150-200 mL eksiltme oluyor(rodaj sürücü ve bir sürü etkene bağlı olarak değişir.)
8-Egzoz sesi yok denecek kadar az, demirle kırarsan egzozu ya da delik açarsan çok iyi bir ses çıkıyor ve yakıtı düşüyor egzoz çok boğuyor
9-cbf 9 apache 13k devir çevirdiği için son hızı daha yüksek çıkarsan frenleme olarak durursun ama titreşimden zor dişli değiştirerek sorunu çözebilirsin.
10-Dijital gösterge

-(Negatif) Yönleri
1-Titreşim makinesi cbf de arkada titreşim yok sayılır tvs de sürücü*2 titreşim var.
2-Başıma büyük olay gelmedi ama parça sıkıntısı yaşayabilirsin.
3-Cbf peynir ekmek gibi gidiyor
4-Bence cbf daha atik benim motordaki bol aksesuardan kaynaklanıyor olabilir
5-Far yetersiz farı yükseltirsen akü yetersiz komik ama gerçek.
6-cbf den küçük
7-Grenajları çok kalitesiz boya değil plastik olarak.
8-Servis ağı
9-Benim motorla alakalı olabilir gaz kolu durmadan yağ istiyor yoksa çok sert oluyor.

Geri
Yukarı