RTSS Scanline Sync "x2" ayarı 144 FPS'ye sabitliyor

airjordan

Centipat
Daha fazla  
Sistemimde şu anda 20236.1005 sürümü kurulu. 20H2'e göre daha performanslı, akıcı ve stabil çalışıyor. Herhangi bir NTLite düzenlemesi de yapmadım.

Gözüme çarpan iki problem oldu. Birincisi GTA V'te 60Hz V-Sync açmama rağmen oyunun 63 FPS'te çalışması ve ekran yırtılmaları yaşamam oldu. Bu problemi Rivatuner Statistics Server'dan Scanline Sync x2'yi kullanarak çözdüm. İkincisi B450 Chipset Setup'ı kurulumda hata verdiğinden sürücüyü kuramadım. Bu şekilde kullanıyorum.

Eki Görüntüle 707210
Hocam merhaba,
Uzun süre olmuş ama x2 yaptığım zaman 144'e sabitleniyor. Bununla ilgili yardım edebilir misiniz?
@AJFA

Son düzenleme:
Neden Scanline Sync ayarı yapmak istiyorsunuz? Bir sorunu çözmek için mi, yoksa performansı iyileştirmek için mi?

Scanline Sync x2 ayarı, varsayılan Hz değerinin iki katını ayarlar diye biliyorum. Ekranınız kaç Hz?

Ayrıca RTSS ile Scanline Sync ayarlamaya ilgili bilgi ve tecrübem yok maalesef. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Sisteminizi de belirtmeyi unutmayın.

Görüntüde yırtılma olduğu için "scanline sync x2 kullanarak sorunumu çözdüm" dediğiniz için etiketlemiştim, kusura bakmayın. 144 hz monitörüm var 200 250 fps lere kadar çıkıyor 144 e sabitlemek istemiyorum onun için sync x2 nasıl yapılıyor öğrenmek istemiştim.

Geri
Yukarı