RTX 2060 12 GB vs RTX 3060 6 GB

3060 6 GB görmedim. 8 GB olanı var. 1080p için yeterli gözüküyor. Fazla fiyat farkı yoksa 12 GB daha iyi olur.

8 GB'ını bizzat kullanıyorum, 1080p için hoş bir kart. Ama sıfırı gereksiz pahalı.

3060 6 GB modeli Laptop'ta var. Masaüstünde 3060 8GB var o da rezil bir kart. 2060 12GB ise yüksek VRAM olsa da kas gücü o VRAM'i destekleyecek kadar iyi değil. Günümüzde iki kartta yeterli değil bence. Zorlayıp 4000 serisi almak daha iyi olabilir.
Aslında günümüzde yeterli ancak yüksek ayarlarda rahat oynamak isteniyorsa yeterli değil.

3060 6 GB modeli Laptop'ta var. Masaüstünde 3060 8GB ve 12GB var. 3060 8GB da rezil bir kart. 2060 12GB ise yüksek VRAM olsa da kas gücü o VRAM'i destekleyecek kadar iyi değil. Günümüzde iki kart da yeterli değil bence. Zorlayıp 4000 serisi almak daha iyi olabilir.
Yeterli, 1080P çözünürlük için günümüzde yeterli. Ama sorun olan kısım çok uzun dayanmayacak.

Yeterli, 1080P çözünürlük için günümüzde yeterli. Ama sorun olan kısım çok uzun dayanmayacak.
Eğer güncel oyunlar oynanacaksa ve sıfır alınacaksa yeterli durumda değil bence. Bu sene bile bazı oyunlarda topallamaya başladılar(60FPS ve orta veya yüksek ayarlar adına konuşuyorum. 30 FPS veya 60FPS, düşük ayarlar hedefleyeceksek o zaman yine kurtarır). Ömrünün daha uzun olması açısından en azından 3060 12GB zorlanmalı. 2000 serisi mimari olarakta eski kalan bir seri.

Hocam sadece ekran kartı almayacağım oturduğum şehirdeki bir mağazadan direkt sistem alacağım önümde bu 2 seçenek var sadece bir de 3060'ın VRAM'ini yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Hocam sistem daha pahalı olur diye düşünüyorum. İnternetten alma imkanınız varsa çok daha iyi öneriler çıkabilir. Sistem fiyatları hakkında bilginiz var mı mağazada ki?

Hocam sadece ekran kartı almayacağım oturduğum şehirdeki bir mağazadan direkt sistem alacağım önümde bu 2 seçenek var sadece bir de 3060'ın VRAM'ini yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Hatta direkt sistemi söyleyeyim 2060 12 GB i7 8700 16 GB DDR4 RAM 250GB SSD 500GB HDD var sistemde 18 bin TL sizce iyi mi alınır mı butçem de zaten bu civarda.

Hocam sistem daha pahalı olur diye düşünüyorum. İnternetten alma imkanınız varsa çok daha iyi öneriler çıkabilir. Sistem fiyatları hakkında bilginiz var mı mağazada ki?

Hocam bu bütçeye daha iyi kasa bulamadım ayrıca bu bütçede internet üzerinden bulduğum kasalar pek iyi değil iyi olanlar ise geldikleri gibi stokları tükeniyor.

3060 6 GB modeli laptopta var. Masaüstünde 3060 8 GB ve 12 GB var. 3060 8 GB da rezil bir kart. 2060 12 GB ise yüksek VRAM olsa da kas gücü o VRAM'i destekleyecek kadar iyi değil. Günümüzde iki kartta yeterli değil bence. Zorlayıp 4000 serisi almak daha iyi olabilir.

Hocam bütçem sadece kasa için 18 bin TL.

Hatta direkt sistemi söyleyeyim 2060 12 GB i7 8700 16 GB DDR4 RAM 250GB SSD 500GB HDD var sistemde 18 bin TL sizce iyi mi alınır mı butçem de zaten bu civarda.

Hocam bu bütçeye daha iyi kasa bulamadım ayrıca bu bütçede internet üzerinden bulduğum kasalar pek iyi değil iyi olanlar ise geldikleri gibi stokları tükeniyor.

Hocam bütçem sadece kasa için 18 bin TL.
Cok pahalı hocam, 4060 vardı 17k fiyata. Konu açın lütfen paranıza yazık etmeyin.

Cok pahalı hocam, 4060 vardı 17k fiyata. Konu açın lütfen paranıza yazık etmeyin.

Hocam ben pek fazla araştıramadım bu yüzden fiyatın pahalı olup olmadığını fark edemedim daha iyi tavsiyeniz var mı veya nereden alabilirim link falan atabilirseniz çok sevinirim tekrardan yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Geri
Yukarı