RTX 2060 (12 GB) vs RX 6600

Fanboy derken? Sisteme 6600 XT alacaktım param olmadığı için alamadım nasıl fanboyluk oluyor? İnat edemezsin hala NVIDIA yazılımsal olarak önde. FSR 2.0 deme çok az oyunda var.

@Fallen God hocam bence 6600 al. Bu sistemi öneririm kalan parayla da ekipman, oyuna veya monitöre saklarsın.

Hocam zaten normal de benim alacağım RTX 2060'lı sistem 11.900 TL ama ben onu özelleştirdim yani kasasını değiştirdim çünkü o sistemde kasa çok kötüydü ve aynıs burada da geçeli bu sistemin kasası çok kötü eğer bu sistemi alacaksam bunun da kasasını değiştiririm bu da 13500 TL olur yanı bu sistem benim için 12K değil 13.5 k

O kadar büyük bir performans farkı yok ki. Arada 10-15 FPS fark falan oluyor hatta bazen RTX 2060 öne geçiyor.

10-15 FPS derken? Attığım videoya bir göz atın isterseniz. RX 6600 yer yer 30-50 FPS arası fark atıyor RTX 2060'a. Bu FPS'ler göz ardı edilebilecek derecede değil hocam, ciddi farklar. RTX 2060'ın öne geçtiği bir oyun göremedim açıkçası. Bariz bir şekilde RX 6600, RTX 2060'ı tokatlayıp geçiyor. RX 6600'ün rakibi RTX 2060 değildir. 2060 Super veya 3060 ile kıyaslayabilirsiniz bu kartı.

6600 al diyorsun ama benim yorumumu beğenmiyorsun nasıl çelişkidir bu.

Bana fanboy diyorsun ondan olabilir mi :D? Ayrıca ben mesajını beğenmedim diye sende beğenmedim atıyorsun nasıl bir toksiklik bu? Yazılımda NVIDIA önde inkar etme boşu boşuna.

Hocam zaten normal de benim alacağım RTX 2060'lı sistem 11.900 TL ama ben onu özelleştirdim yani kasasını değiştirdim çünkü o sistemde kasa çok kötüydü ve aynıs burada da geçeli bu sistemin kasası çok kötü eğer bu sistemi alacaksam bunun da kasasını değiştiririm bu da 13500 TL olur yanı bu sistem benim için 12K değil 13.5 k
Eğer illa nvidia diyorsanız siz bilirsiniz ama sistemin linkini atar mısınız hocam?

Şu sürücü olayını hala WattMan veya siyah ekrandan ibaret sanıyorlar. 6000 serisinde Wattman yaşaman düşük bir ihtimal ama driverlar hala aynı. Herhangi bir sürümde stabil gibi görünürken başka bir sürümde WHQL olsa bile sıkıntı yaşayabiliyorsun.

10-15 FPS derken? Attığım videoya bir göz atın isterseniz. RX 6600 yer yer 30-50 FPS arası fark atıyor RTX 2060'a. Bu FPS'ler göz ardı edilebilecek derecede değil hocam, ciddi farklar. RTX 2060'ın öne geçtiği bir oyun göremedim açıkçası. Bariz bir şekilde RX 6600, RTX 2060'ı tokatlayıp geçiyor. RX 6600'ün rakibi RTX 2060 değildir. 2060 Super veya 3060 ile kıyaslayabilirsiniz bu kartı.

Zaten her zaman alt seviye ve 1 üst seviye kart arasında 8-9 FPS farkı oluyor yani en az 2 seviye fark atıyor ama anlamıyorlar arkadaşlar işte. Hayatım boyunca 10 tane NVIDIA kart kullandıysam 10 tane de AMD kullandım fakat şu ana kadar 1 tane sorunla karşılaşmadım. F/P olarak hangisi en iyi kartı sunuyorsa onu alırım. Yarın bir gün RTX 4050 çıkarırlar fiyatı düşük olur performansı yüksek olur gider alırım ama bunu yapamıyor diğer arkadaşlar.

Bana fanboy diyorsun ondan olabilir mi :D? Ayrıca ben mesajını beğenmedim diye sende beğenmedim atıyorsun nasıl bir toksiklik bu? Yazılımda NVIDIA önde inkar etme boşu boşuna.

Eğer illa nvidia diyorsanız siz bilirsiniz ama sistemin linkini atar mısınız hocam?

Nerede beğenmedim? Hala duruyor mu o kontrol et bakalım. Yanlışlıkla tıkladım geri aldım. Ayrıca sana mı dedim senin herhalde kafan falan güzel kişileri karıştırıyorsun ben kimseyi etiketlemedim, kimseden alıntı yapmadım ne diyorsun sen?

RX 6600 daha güçlü biliyorum ama driver hatalarından falan çok korkuyorum. O yüzden RTX 2060 almayı düşünüyorum.

6000 serisinde recommended WHQL suruculerde kullandigin surece basin agrimaz, agrirsa da sistemini bi' kurcala, cogunlukla sistemin diger parcalari veya yazilimlar kaynakli artik.

NVIDIA kullananlar daha akici oldugunu vb soyluyor ama ben fark hissetmedim dogrusu 6600 XT'ye yakin kartla denedigimde.

Eğer illa NVIDIA diyorsanız siz bilirsiniz ama sistemin linkini atar mısınız hocam?

Tabii ki hocam işlemciyi Ryzen 5 5500 yapın ve kasayı da Cooler Master Masterbox MB511 yapın toplam 13031 TL ediyor :D PC Builder default customization - Pckolik

Zaten her zaman alt seviye ve 1 üst seviye kart arasında 8-9 FPS farkı oluyor yani en az 2 seviye fark atıyor ama anlamıyorlar arkadaşlar işte. Hayatım boyunca 10 tane NVIDIA kart kullandıysam 10 tane de AMD kullandım fakat şu ana kadar 1 tane sorunla karşılaşmadım. F/P olarak hangisi en iyi kartı sunuyorsa onu alırım. Yarın bir gün RTX 4050 çıkarırlar fiyatı düşük olur performansı yüksek olur gider alırım ama bunu yapamıyor diğer arkadaşlar.

Nerede beğenmedim? Hala duruyor mu o kontrol et bakalım. Yanlışlıkla tıkladım geri aldım. Ayrıca sana mı dedim senin herhalde kafan falan güzel kişileri karıştırıyorsun ben kimseyi etiketlemedim, kimseden alıntı yapmadım ne diyorsun sen?
Eğer hemen geri alsaydın görürdüm. Yanlışlıkla tıklamadığın bariz belli. Dislike attığında mesajıma baktım ve dislike vardı.
Etiketlemene gerek yok mesajında konuda nvidia alabilirsin amd'de az da olsa sürücü sorunları var demiştim ve mesajının bana ve diğer bir kaç kişiye olduğu belli kıvırma şimdi :D. Sen kolay zannediyorsun herhalde wattman veya driver hatalarını. Başına gelince çok ağrıtıyor.
Fanboyluk yapmanın anlamı yok NVIDIA fanboyları çok gereksiz konuşuyor ne alaka yani başım ağrır, siyah ekran, driver hatası bilmem ne. RX 6600 alman çok daha mantıklı.

Hocam bence RX6600 ala denen test sürümlerini indirmeden onaylanmış sürücüler kullarsanız sorun yaşama olasılığınız çok düşük forumda sorunsuz kullanan var @kino @Emma Stone @Sir Benjamin hocamlarım vb.

Konu sahibi 100 yıldır sistem topluyor ben pas geçiyorum. Burada 10 satır yazı yazsam haftaya farklı konu açar bu döngü devam eder.

Geri
Yukarı