RTX 2060 1440P Gaming için yeterli midir?

Bahuda

Decapat
RTX2060 almayı düşünüyorum ve monitörümü 2K alacağım. RTX2060 1440P de 60+ FPS vermezse 1440P monitörde çözünürlüğü 1080P ye falan düşürmek zorunda kalacağım sanırım ve 1440P monitörde 1080P nin çamur gibi gözüktüğünü duydum. Benchmark'larda falan gayet yeterli, çoğu oyunda 60+ FPS veriyor ama yine de sizin görüşlerinizi, özellikle RTX2060 kullanıcılarının görüşlerini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 hala 2K için yeterli, fakat 2K'da ileride 6GB belleği kartı frenleyebilme ihtimali olduğundan 2060 SUPER almanız daha iyi olur.

VRAM gerçekten o kadar etkiliyor mu performansı ve ileride dediğiniz ne kadar ileride 1-2 yıl falan mı yoksa daha uzun mu?
Şuan bile yeni çıkan oyunlar 6GB VRAM'e dayanmış durumda, 2-3 yıl sonrasında çıkacak oyunlarda belleği yetmeyeceğinden dolayı FPS düşüşü Drop vb şeyler olabilir. Gelecek için 8GB VRAM gerekli.

Şuan bile yeni çıkan oyunlar 6GB VRAM'e dayanmış durumda, 2-3 yıl sonrasında çıkacak oyunlarda belleği yetmeyeceğinden dolayı FPS düşüşü Drop vb şeyler olabilir. Gelecek için 8GB VRAM gerekli.
Şu an aslında 8GB VRAM li RX5700 ile hemen hemen aynı fiyattalar fakat benim AMD den kuşkularım olduğu için çok düşünmüyorum. Siz önerir misiniz RX5700ü?
2K Ultra ayarlarda oynuyorum. BF1 gibi oyunda bile FPS 100'ün altına inmedi. Yeni nesil oyunları rahat 60+ FPS oynayabilirim.
Peki VRAM kullanımınız ne kadar oluyor?

Şu an aslında 8GB VRAM li RX5700 ile hemen hemen aynı fiyattalar fakat benim AMD den kuşkularım olduğu için çok düşünmüyorum. Siz önerir misiniz RX5700ü?
Hayır önermem forumda çoğu kişi sorun yaşıyor zaten AMD GPU'lar dan. RTX 2060 SUPER almanızı tavsiye ediyorum.

Hayır önermem forumda çoğu kişi sorun yaşıyor zaten AMD GPU'lar dan. RTX 2060 SUPER almanızı tavsiye ediyorum.

Maalesef bütçeyi fazlasıyla aşıyor
Peki grafik ayarlarını mesela ultradan high a alsam vram kullanımını azaltabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı