RTX 2060 72-76 derece normal mi?

70-75 arası gpu için sınır sıcaklık sonrası pek faydalı değil çok şikayetçiyseniz sıcaklıklardan fan hızını arttırın veya macun değiştirin veya kasaya fan ekleme kasa değişimi gibi şeyler yapılabilir.

Ryzen 5 3500 X RTX2060 OC Ventus kullanıyorum. 16 GB RAM 500 GB SSD Valorant Full grafiklerde ekran kartı sıcaklığım 72 76 civarı, CPU ise 50 60.

85 dereceye kadar depolama aygıtları hariç PC bileşenlerinde tehlike arz etmezkorkulacak bir şey yok ama ekran kartını daha az ısınacağını düşünüyorsan veya elinde kesin bir bilgi varsa kasanın en iyi şekilde hava aldığından ve kablolamaları düzgün yaptıysan AMD'nin çoğu kartında olan fazla voltaj değerini düşürmek işine yarıyabilir ve istersen kendi fan profilini oluşturabilirsin anlattıklarımın hiçbiri zarar verecek veya korkulacak şeyler değil yardım alırsan çok basit :D.

85 dereceye kadar depolama aygıtları hariç PC bileşenlerinde tehlike arz etmezkorkulacak bir şey yok ama ekran kartını daha az ısınacağını düşünüyorsan veya elinde kesin bir bilgi varsa kasanın en iyi şekilde hava aldığından ve kablolamaları düzgün yaptıysan AMD'nin çoğu kartında olan fazla voltaj değerini düşürmek işine yarıyabilir ve istersen kendi fan profilini oluşturabilirsin anlattıklarımın hiçbiri zarar verecek veya korkulacak şeyler değil yardım alırsan çok basit :D.

Ve de oynadığın oyundan oyuna farkeder Cyberpunk 2077 gibi bir oyun oynuyorsan bu değer kesinlikle harika fakat Online espor oyunlarını oynarken bu değerleri görüyorsan yine korkulacak bir şey yok sadece birazcık fazla yine kasa kontrolü yaptıktan sonra problem varsa buraya yazarsın.

Bende de INNO 3D RTX 2060 var Valorant'ta en yüksekte 57 derece FPS'i 100'e sabitlemyemi dene o
Zaman sıcaklığın düşer ya da monitörün Hertz'i neyse ona sabitle
Bende de INNO 3D RTX 2060 var Valorant'ta en yüksekte 57 derece FPS'i 100'e sabitlemyemi dene o.
Zaman sıcaklığın düşer ya da monitörün Hertz'i neyse ona sabitle.

Benim 75 sabitliyorum fanlar çalışmıyor ona rağmen 56 derecelerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı