RTX 2060 8 pin yerine 6 pin takmak

Synthax

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS Strix RTX 2060 modelini aldım ve PSU'm 500W, modeli ise Thermaltake LT-500AL2NL. Bir tane 6 pinli pci-e çıkışı iki tane de dörtlü çıkışı bulunuyor ama onlar anakarta takılı. Bilmiyorum gerçi ama onlar da Pci-e sanırım, her neyse bu ayı dönüştürücü kullanarak geçirsem, bir sonraki ayda PSU'yu yükseltsem olur mu? Ya da hiç kullanmadan 6 pinle çalıştırabilir miyim?

Sistemim:
  • Ryzen 5 2600
  • Asus B450M-K Prime
  • GSkill 2x8 DDR4 RAM
  • Asus Strix RTX 2060

Hocam, eksik pin ile çalıştırmayın. Dönüştürücüyle kullanın. Kısa sürede zararı olmaz. PSU ucu ucuna yetiyor. Kullanacaksınız bu şekilde kullanın. Bana sorarsanız, kendim bu şekilde kullanmam. Karar sizin.

Eksik pin ile kesinlikle kullanmayın yük altında kapanacak ve ısınacaktır.

Dönüştürücüyü kısa vadede kullanabilirsiniz fakat bütçeniz elverişli olduğunda en yakın zamanda PSU güncellemesi yapmanızı öneririm kartı ve PSU'yu riske atmayın güç yetersiz kaldığında kart daha fazla ısınmaya başlayacaktır.

Eksik pin ile kesinlikle kullanmayın yük altında kapanacak ve ısınacaktır.

Dönüştürücüyü kısa vadede kullanabilirsiniz fakat bütçeniz elverişli olduğunda en yakın zamanda PSU güncellemesi yapmanızı öneririm kartı ve PSU'yu riske atmayın güç yetersiz kaldığında kart daha fazla ısınmaya başlayacaktır.
En fazla bir ay kadar kullanacağım sıkıntı çıkaracağını ben de sanmıyorum.
Elindeki PSU nedir? 12V değeri yeterliyse MOLEX to 8 pin alabilirsin.
Yazdığım gibi Thermaltake'in LT-500AL2NL modeli. Evet dönüştürücü alacağım. Bilgisayarcı veya elektrikçilerde var mıdır? Kargoyu beklemek yerine direkt kullanmak istiyorum çünkü.
Bu arada oyun oynamazsam yarını 6 pin ile geçirmem sıkıntı çıkarır mı? Yani 8 pin slotu boş kalacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı