RTX 2060 boşta 51 derece

*think

Decapat
Arkadaşlar selamlar,
Ryzen 3600 işlemci + GeForce RTX 2060 olan bir sistem satın aldım. Ancak GPU sıcaklığı boştayken 51 dereceyi gösteriyor. Bu bana biraz garip geldi açıkçası. Bu değer normal midir yoksa anormal mi bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. (bu arada kullandığım kasa Corsair Spec-Delta)

Arkadaşlar selamlar,
Ryzen 3600 işlemci + GeForce RTX 2060 olan bir sistem satın aldım. Ancak GPU sıcaklığı boştayken 51 dereceyi gösteriyor. Bu bana biraz garip geldi açıkçası. Bu değer normal midir yoksa anormal mi bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. (bu arada kullandığım kasa Corsair Spec-Delta)
Kasayi belirtmissiniz de ekran karti modelini belirtmemissiniz.

Ekran kartınız kaç fanlı? Örneğin EVGA RTX 2060 tek fanlı. Eğer tek fanlı ise ve bulunduğunuz ortam sıcak ise bu etkili olabilir.

Sanırım donanım arşivi'nin yeni çıkarttıği sistemi almışsınız.
Gigabyte RTX 2060 modeli kronik sorunlu diye duymuştum. O sıcaklık o kart için normal olabilir mâlum havalarda sıcak. Yük altında kaç derecede çalışıyor?

Ekran kartı modelinize bağlı, 0Db teknolojisi olan modellerde bu sıcaklık gayet normal örneğin. Fanlarınız genelde 55-50 dereceyi geçmediği sürece çalışmaz gürültüyü engellemek ve fan ömrünü uzun tutmak amaçlı. Ekran kartı modelinizi söylerseniz yardım edilebilir.

Bende 2060 kullanıyorum. Bilgisayarı ilk açtığımda ekran kartı 50-51 derece oluyor. Bir oyuna filan girince fanlar çalışmaya başlıyor (60 dereceyi geçince). Oyundan çıktıktan sonra ekran kartı kendini 38-42 dereceye kadar soğutuyor.

Akıllı fan teknolojisi var. 60 Derecenin üstüne veya yük altına girene kadar fanlar çalışmıyor. Ayrıca havalar çok sıcak normal sıcaklık değerleri hocam.

Gigabyte RTX 2060 modeli kronik sorunlu diye duymuştum.
Kartın ne gibi bir kronik sorunu var aydınlatır mısınız bizi?

Geri
Yukarı