RTX 2060 CS:GO FPS düşmesi

suiti

Decapat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar, geçen gün soğutucu değiştirdim ve CS:GO'da FPS düştüğüne şahit oldum. Normalde 360-370 FPS arası alıyordum şu anda da aynı fakat arada 150-160'a düşüyor ve 5-10 saniye 150-160'da kalıyor. Sıcaklık ile ilgili olmadığından eminim çünkü ekran kartı 60 derecelerde ve işlemci 46 derecede çalışıyor. Son güncellemeyle gelen texture streaming ayarını vs. mi ayarlamak gerekiyor acaba? Ya da sorun neden kaynaklı olabilir? Sistem: i5 9600K, MSI RTX 2060 Gaming Z, G.Skill Sniper X 16 GB 3000 MHz RAM, MSI MPG Z390 GAMING Plus, Cooler Master K500L, Samsung 860 Evo 250 GB, Seagate 1 TB 7200 RPM harddisk.

Ama hocam öyle olsa, diğer oyunlarda da aynı sıkıntıyı yaşamam gerekmez miydi?

Ben ihtimal dahilinde söyledim.Bir de diğer oyunların işlemci odaklı mı ekran kartı odaklı mı olduğunu bilmiyorum.Ekran kartı bir oyunu çalıştırırken ne kadar düşük fps veriyorsa işlemciye de o kadar az yük biniyor.CS:GO forumlarına bakın,belki yeni gelen sürümle ilgili sıkıntı vardır.Yeni gelen ayarları minimuma indirin ya da kapanabiliyorsa kapatın.

Ama hocam öyle olsa, diğer oyunlarda da aynı sıkıntıyı yaşamam gerekmez miydi?
CS:GO VALORANT'ın çıkması nedeniyle Source 2 üzerinde çok vakit harcıyor. Bu yüzden de düzgün bir güncelleme getiremiyorlar. Bunun sonucunda ise bir sürü performans sıkıntısı ortaya çıkıyor. Son bir kaç güncellemede bir sürü var bunlardan. Source 2 geldikten sonra bunlar düzelecek diye tahmin ediyorum. Ancak hemen düzelmez. Source 2 geldiğinde bir sürü hata olacak. Daha sonra yavaş yavaş düzeltecekler.

Selam arkadaşlar, geçen gün soğutucu değiştirdim ve CS:GO'da FPS düştüğüne şahit oldum. Normalde 360-370 FPS arası alıyordum şu anda da aynı fakat arada 150-160'a düşüyor ve 5-10 saniye 150-160'da kalıyor. Sıcaklık ile ilgili olmadığından eminim çünkü ekran kartı 60 derecelerde ve işlemci 46 derecede çalışıyor. Son güncellemeyle gelen texture streaming ayarını vs. mi ayarlamak gerekiyor acaba? Ya da sorun neden kaynaklı olabilir? Sistem: i5 9600K, MSI RTX 2060 Gaming Z, G.Skill Sniper X 16 GB 3000 MHz RAM, MSI MPG Z390 GAMING Plus, Cooler Master K500L, Samsung 860 Evo 250 GB, Seagate 1 TB 7200 RPM harddisk.
Texture atreaming ayarını açmanızın sizde 20-30 FPS'lik bir artış sağlayacağını düşünüyorum. Yeni gelen güncellemeyle alakasının olmadığından eminim. Hala 2 haftaki FPS'imi alıyorum. Bence ya yazılımsal ya da donanımsal bir sorun var. Oyunda sorun yok yani.

Texture streaming ayarını açmanızın sizde 20-30 FPS'lik bir artış sağlayacağını düşünüyorum. Yeni gelen güncellemeyle alakasının olmadığından eminim. Hala 2 haftaki FPS'imi alıyorum. Bence ya yazılımsal ya da donanımsal bir sorun var. Oyunda sorun yok yani.
Bunun gibi güçlü bir bilgisayarda texture streaming açmak tam anlamıyla zaman kaybı olur. Dediğim gibi büyük ihtimalle oyunla alakası var. Herkeste olacak diye bir şey yok. Ben hala 200+ FPS alıyorum ancak arkadaşımın oyunu bir ara güncellemeden sonra 30-40FPS arasında gezmeye başladı. Normalde ise 60 üzeri FPS alıyordu.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ben işlemci soğutucumu değiştirirken çok küçük bir damla CPU'nun ucuna damlatmışım ve o da içeri girmiş, böylelikle anlık FPS drop sebebini de çözdüm. Peçete yardımı ile sildim ve şuan sorunsuz çalışıyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bunun gibi güçlü bir bilgisayarda texture streaming açmak tam anlamıyla zaman kaybı olur. Dediğim gibi büyük ihtimalle oyunla alakası var. Herkeste olacak diye bir şey yok. Ben hala 200+ FPS alıyorum ancak arkadaşımın oyunu bir ara güncellemeden sonra 30-40FPS arasında gezmeye başladı. Normalde ise 60 üzeri FPS alıyordu.
Zaman kaybı mı? Arkadaş açmam gerekli mi demiş bende cevapladım. Texture streaming ayarı açıldığında oyunun görüntüsünden, oynayışından ödün vermeyen bir ayar. Ebet arkadaş zaten yeterli FPS alır ama fazla FPS'ten göz çıkmaz(Tabii monitörün Hz'ine sabitledikçe :))

Geri
Yukarı