RTX 2060 CS:GO Nedensiz FPS Düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

RevOne

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da geçenlerde nedensizce FPS düşüşü yaşadım ana menüde 800 FPS alırken bir şey getirdiler güncelleme şu an ana menü de 670 700 FPS alıyorum nedeni nedir sizce?
Ve bende olmaz böyle iş dedim ve bilgisayarın camını çıkartıp kompresör ile çok güzel bir temizlik yaptım yine aynı ne yapacağım?

PC: Gigabyte RTX 2060 Windforce OC -- AMD Ryzen 5 3600X -- G.Skill kırmızı 8x8 16 GB RAM -- 600W PSU

800FPS'den 700FPS'ye düşüşün güncelleme kaynaklı olduğu belli. Yapabileceğiniz bir şey olduğunu zannetmiyorum zira aradaki fark çok değil.

Ayrıca önemli olanın menüdeki değil de oyundaki FPS olduğunu düşünüyorum. Oyunda bir düşüş yoksa dikkate almanıza gerek yok.

Ekran kartı driver'ı sebebiyle yaşamış olabilirsiniz. Sorun yaşadığınız dönemde herhangi bir driver güncellemesi yaptınız mı? Oyun içinde durumlar ne?
Evet yaptım Geforce Experience dan yaptım
Oyuna gelen güncelleme kaynaklı olabilir. 800 hz monitör mü kullanıyorsunuz? Bu kadar dert etmenize şaşırdım... Merak ettim de; menüdeki FPS'in ne önemi var?
180hz monitör kullanıyorum bilgisayarı nisan da aldık 4 5 içerisinde yeni alındığı için fps düşünce tedirgin oldum.
FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

Benim Kafamda Bu bilgisayarda oyunda 300 ana menüde 800'ün altına düşmesin mantığı var

Evet yaptım Geforce Experience dan yaptım
Hocam bazı driver güncellemeleri buna sebep olabiliyor. Ben de bir önceki güncellemede oyun içlerinde yaklaşık 10FPS düşük alıyordum bir eskisine dönmüştüm. Sanırım 2 gün önce gelen driver ise bir sorun çıkartmadı ancak bunlar değişkenlik gösterebiliyor. Oyun içindeki düşüşten rahatsızsanız DDU ile kurduğunuz driver'ı silip bir önceki driver'a dönebilirsiniz.

Geri
Yukarı