RTX 2060 DLSS ve Ray Tracing teknolojileri nasıl?

MT060915

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar böyle bir sistem alacağım fiyat performans olarak düşünmeyin bu yüzden fiyatını sormanıza gerek yok.
Bu aşağıdaki sistem oynayacağım oyunlarda benim işimi ve isteğimi görür mü?

Gigabyte B450 S2H soket AM4 DDR4 Gaming anakart.
2 adet Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000 MHz C16 siyah RAM.
Zotac Gaming GeForce RTX 2060 6 GB GDDR6 192 bit DX12 Gaming ekran kartı.
Adata XPG SX6000 Pro 512 GB pcle gen 3x4 M.2 SSD disk.
Arctix Freezer 34 e-sports Duo CPU soğutucu (kırmızı)
Carbide Spec Delta RGB 550W tempered glass Gaming kasa.
AOC C24G1 1ms 144 Hz Gaming monitör.

Oynayacağım oyunlar şunlar: 1080p Ultra.
Valorant ve Apex Legends gibi FPS oyunları.
RDR2, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed, Far Cry tarzı açık dünya oyunları.

RTX 2060 kartının DLSS ve Ray Tracing teknolojileri diğer RTX kartlarına göre performansı ve yeniliği arasında çok fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2060 kullanıyorum RTX özelliğini tavsiye etmem FPS'İ öldürüyor, DLSS kesinlikle iş görür deneyin.
Online oyunlarda istediğiniz ayarlarda yüksek FPS'ler alabilirsiniz ancak RDR2, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed, Far Cry tarzı açık dünya oyunlarda Ultra oyun performansı zaman zaman 60'ın altına inebilir.

Şahsen bir oyunu 75-90 FPS altında oynayamadığım için ayar kısıyorum bu tarz oyunlarda.

Özetle: RTX için değil de saf güç + DLSS için ideal High-Ultra settings 1080p oyun kartı.

2060 kullanıyorum RTX özelliğini tavsiye etmem FPS'i öldürüyor, DLSS kesinlikle iş görür deneyin.
Online oyunlarda istediğiniz ayarlarda yüksek FPS'ler alabilirsiniz ancak RDR2, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed, Far Cry tarzı açık dünya oyunlarda Ultra oyun performansı zaman zaman 60'ın altına inebilir.

Şahsen bir oyunu 75-90 FPS altında oynayamadığım için ayar kısıyorum bu tarz oyunlarda.

özetle: RTX için değil de saf güç + DLSS için ideal High-Ultra settings 1080p oyun kartı.

Özetle kısmına tamamen katılıyorum. DLSS desteği için RTX konulmuş resmen.
Arkadaşlar böyle bir sistem alacağım fiyat performans olarak düşünmeyin bu yüzden fiyatını sormanıza gerek yok.
Bu aşağıdaki sistem oynayacağım oyunlarda benim işimi ve isteğimi görür mü?

Gigabyte B450 S2H soket AM4 DDR4 Gaming anakart.
2 adet Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000 MHz C16 siyah RAM.
Zotac Gaming GeForce RTX 2060 6 GB GDDR6 192 bit DX12 Gaming ekran kartı.
Adata XPG SX6000 Pro 512 GB pcle gen 3x4 M.2 SSD disk.
Arctix Freezer 34 e-sports Duo CPU soğutucu (kırmızı)
Carbide Spec Delta RGB 550W tempered glass Gaming kasa.
AOC C24G1 1ms 144 Hz Gaming monitör.

Oynayacağım oyunlar şunlar: 1080p Ultra.
Valorant ve Apex Legends gibi FPS oyunları.
RDR2, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed, Far Cry tarzı açık dünya oyunları.

RTX 2060 kartının DLSS ve Ray Tracing teknolojileri diğer RTX kartlarına göre performansı ve yeniliği arasında çok fark var mı?

Rahat Ultra da oynarsınız bütün saydığınız oyunları. Ama işlemci nedir göremedim herhalde.

@kino RTX'e en büyük hype dönemim şu Minecraft videolarıydı. Ancak gördüm ki sadece bir heves ve performans kaybı ama DLSS ve FSR çok çok iyi. 2060'ın iş görmediğini hissettiğimde (Tahmini 2-3 yıl) bende 6600 XT ya da 3060 / Ti 'ye geçmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı