RTX 2060 düşük ekran kartı kullanımı ve FPS

IDoqqo

Decapat
Hayırlı akşamlar,

Sistem toplayalı 2 gün oldu yalnız istediğim randımanı alamadım. İzlediğim tüm videolarda örnek olarak CoD Warzone'de düşük ayarlarda 140-150 FPS arası, yüksek ayarlarda 90-100 arası FPS alındığını görüyorum. Forumlarda bayağı araştırmama rağmen herhangi bir çözüm bulamadım. Sistem parcaları: Ryzen 5 3500, RTX2060, cift slot 8 GB RAM, M.2 500GB SSD. Hemen hemen tüm kombinasyonları ya da önerileri denedım abartısız. Tum drıverlerı sıldım, tekrar yukledım. Yüksek ayarlarda 90-100 arası alıyorum CoD'da tamam oldu dıyorum, tam ayarları dusuruyorum daha yuksek alayım dıye. FPS aynı kalıyor, GPU %'si düşüyor. CoD'da boyledır dedım CS:gO'da denedım yuksek ayarlarda 250 FPS alıyorum. Ayarları en dusuge cevırıyorum, FPS aynı oranda sabıt kalıyor. Ekran kartı % sı dusuyor. Yapılabılecek baska bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
80-90% kullanımlar biraz sıkıntılı olabiliyor. Ayarları düşürmeniz eğer yüksek ayarlarda 90% kullanımları görüyorsanız işlemciye daha fazla yük bindirdiğinden dolayı ek bir FPS artışı göremezsiniz. Eğer test sistemlerinde ki ile aynı işlemciyi kullanıyorsanız arka planda açık programları kapatmayı deneyin ve virüs taraması yapın.

80-90% kullanımlar biraz sıkıntılı olabiliyor. Ayarları düşürmeniz eğer yüksek ayarlarda 90% kullanımları görüyorsanız işlemciye daha fazla yük bindirdiğinden dolayı ek bir FPS artışı göremezsiniz. Eğer test sistemlerinde ki ile aynı işlemciyi kullanıyorsanız arka planda açık programları kapatmayı deneyin ve virüs taraması yapın.
Sistem ve Windows yeni yinede format atmayidusunuyorum. Suan tek yapmadığım bu kaldi. Ultrada bunu yapsa sorun degil aslında ama ultradaki degerler cpu da ayni dusuruyorum cpu yine ayni gpu degerleri düşüyor. Izledigim sistemler ayni evet

Dediklerinize bakılırsa sistemde bir darboğaz (veyahut işlemciye yüklenen arka planda bir kaç ıvır zıvır) bulunmakta. Eğer videolarda aynı sistemle aynı FPS'leri alamıyorsanız benim aklıma gelen yöntemler bunlar.

Dediklerinize bakılırsa sistemde bir darboğaz (veyahut işlemciye yüklenen arka planda bir kaç ıvır zıvır) bulunmakta. Eğer videolarda aynı sistemle aynı FPS'leri alamıyorsanız benim aklıma gelen yöntemler bunlar.
Cok tesekkur ederim ilginizden dolayı. Formatı da deneyip birde firmayla iletisime gecip eger darbogaz varsa islemci yukseltmeyi deneyim eger formatla çözülurse burdan ayrica bildiririm
Sonuç aynı değişen birsey yok

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı