RTX 2060 düşük kullanım

Graphics Quality: Custom
Texture Quality: Ultra
Texture Filtering: Ultra
Lightning Quality: High
Effects Quality: Medium
Post Process Quality: Medium
Mesh Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Undergrowth Quality: Medium
AA Post Processing: TAA Low
Ambient Occlusion: HBAO
DXR Raytrace Reflection Quality: Ultra
High Fidelty Objects Amount: High

Render scale/resolution çubuğunu da %120 ile %140 arasında kademe kademe gezdirip son durumu bir daha kontrol edin. YT'taki adamların büyük ihtimal 9900K/10900K/5800X gibi işlemcileri olduğundan onlar işlemcilerine güvenerek her şeyi lowa çekme sevdası peşindeler, en iyi ayarı daha doğrusu sisteminizi en iyi sizin teşhis etmeniz gerekiyor. Bir bakın, son durumdan memnun kalmazsanız yine konuşuruz.

Son düzenleme:
Render artırmak ekran kartı kullanımını artırdı ancak istediğim 144FPS i alamıyorum. Arkadaşım R5 1600 ve RTX 3060 kullanıyor yer yer darboğaz yese de 100 render ile ultra ayarlarda kartın tamamını kullandırabiliyor. Sistemimde yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi?

140.jpg123.jpg

@TheMudur yukarıdaki önerdiğim ayarları birebir uyguladınız mı?
Render artırmak ekran kartı kullanımını artırdı ancak istediğim 144FPS i alamıyorum. Arkadaşım R5 1600 ve RTX 3060 kullanıyor yer yer darboğaz yese de 100 render ile ultra ayarlarda kartın tamamını kullandırabiliyor. Sistemimde yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi?

Eki Görüntüle 1156307Eki Görüntüle 1156308
100 render ayarı ile 1600 3060'ı kaldırmaz, 3600 bile ucu ucuna kurtarıyor BF V'te. Tabii söz konusu çözünürlük 1080p ise.

@TheMudur yukarıdaki önerdiğim ayarları birebir uyguladınız mı?

100 render ayarı ile 1600 3060'ı kaldırmaz, 3600 bile ucu ucuna kurtarıyor BF V'te.
Verdiğiniz ayarlarda farklı renderlar ile. 1080p ve 1440p aynı şekilde %100 kullandığını söylüyor ulaşabilirsem onun ayarlarını da gönderebilirim

Şöyle ki ekran kartını 2 ay önce aldım daha önce 8gb 3000 mhz ram ile rx580 kullanıyordum ve sıkıntı yoktu. Bu karta geçtikten sonra RAM mavi ekran atmaya başladı. Sıkıntı RAM de olabilir diyerek RAM leri değiştim 2x8 3200'lük RAM ler aldım ancak onları da 2933MHZ de çalıştırıyorum üzerine çıktığımda mavi ekran atıyor bilgisayar. Anakartım B450-f Rog strix.

Kartı aldıktan sonra DDU ile temizledim üzerine format attım ancak RAM problemi aynı şekilde devam ediyor. Ekran kartı kullanımının da aynı şekilde yazılımsal bir problemden dolayı bu halde olduğunu düşüyorum.

Son düzenleme:
@TheMudur , RAM'leri takarken nasıl taktınız anakarta? 1-3 veya 2-4 şeklinde takmanız gerekiyor, 1+2 veya 3+4 konfigürasyonları tek kanal çalıştırır bellekleri, en basitinden basit bir kontrol için CPU-Z indirip Memory kısmında çalıştığı kanal tipine bakabilirsiniz. Dual veya single şeklinde.

Çift olarak çalışıyorlar hocam 2-4 şeklinde takılı anakart kitapçığında yazdığı gibi yeni kartı taktıktan sonra hiçbir sıkıntısı olamayan eski RAM de mavi ekran vermeye başlamıştı.

Geri
Yukarı