RTX 2060 düşük GPU kullanımı

hamit33

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba bir hatam olursa özür dilerim şimdiden.
Sistem:

i3 10105F 3.7GHz (4.3)
Gigabyte H410M S2H V3 anakart.
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
8+8 XPG 3200MHz RAM(2666 da çalışıyor anakart desteği)
240GB James Donkey SSD.
Sharkoon 650W +80Plus PSU.
Bütün parçalar 20gunluk sıfır ve garantilidir.

Sorunum; evet biliyorum işlemci kaynaklı sınırda bir darbogazim var.
Düşük GPU kullanım sorunum var tüm oyunlarda 2K ultrada oynuyorum ilk Windows yüklediğim de ekran kartı kullanımı genelde 90'nin altına düşmuyordu ne zaman NVIDIA Experience'dan driver güncelledim bilgisayar allak bullak oldu format da attım eski driverda kurdum sorunu çözemedim.
Sistemde hiçbir şekilde ısınma yok Afterburner değerleri şu an elimde yok il disindayim bana bilgili abilerim kardeşlerim yardımcı olursa çok sevinirim askere gideceğim bu sorunu çözmeden gitmek istemiyorum.

GTA 5 de GPU kullanımı 95'ten 70'lere düşüyor anlık FPS düşüşü yapıyor her oyun için geçerli bu.

Neden kimse yardımcı olmuyor

Arkadaşlar öncelikle merhaba bir hatam olursa özür dilerim şimdiden.
Sistem:

i3 10105F 3.7GHz (4.3)
Gigabyte H410M S2H V3 anakart.
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
8+8 XPG 3200MHz RAM(2666 da çalışıyor anakart desteği)
240GB James Donkey SSD.
Sharkoon 650W +80Plus PSU.
Bütün parçalar 20gunluk sıfır ve garantilidir.

Sorunum; evet biliyorum işlemci kaynaklı sınırda bir darbogazim var.
Düşük GPU kullanım sorunum var tüm oyunlarda 2K ultrada oynuyorum ilk Windows yüklediğim de ekran kartı kullanımı genelde 90'nin altına düşmuyordu ne zaman NVIDIA Experience'dan driver güncelledim bilgisayar allak bullak oldu format da attım eski driverda kurdum sorunu çözemedim.
Sistemde hiçbir şekilde ısınma yok Afterburner değerleri şu an elimde yok il disindayim bana bilgili abilerim kardeşlerim yardımcı olursa çok sevinirim askere gideceğim bu sorunu çözmeden gitmek istemiyorum.

GTA 5 de GPU kullanımı 95'ten 70'lere düşüyor anlık FPS düşüşü yapıyor her oyun için geçerli bu.

Neden kimse yardımcı olmuyor.

Windows sürümü ile alakalı bir sorun olabilir belki. İlk yüklediğiniz Windows sürümüne dönmeyi deneyin. Ekran kartının eski sürücülerini kurmadan önce de DDU ile kaldırın normal kaldırmayın. Ekran kartında WHQL sertifikalı sürücüyü kurmaya gayret edin. Ayrıca oyundayken de mümkünse Afterburner değerlerini paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

7 kere temiz kurulum format attım
DDU ile kaldırıp interneti kesip driver kurdum değişik eski drivleri tek tek denedim.
BIOS güncel her şey güncel.
Ultra 2K'da GPU kullanımı 100 oluyor bu sefer 70 80FPS oynuyorum oyunları.
1080p Ultra yaptığımda direk kullanım 60'lara düşüyor galiba darboğaz yaşıyorum.
i3 10105F o kadar kotu bir işlemci değil galiba 2060 biraz güçlü kalıyor o işlemciye göre.

7 kere temiz kurulum format attım.
DDU ile kaldırıp interneti kesip driver kurdum değişik eski drivleri tek tek denedim.
BIOS güncel her şey güncel.
Ultra 2K'da GPU kullanımı 100 oluyor bu sefer 70 80FPS oynuyorum oyunları.
1080p Ultra yaptığımda direk kullanım 60'lara düşüyor galiba darboğaz yaşıyorum.
i3 10105F o kadar kotu bir işlemci değil galiba 2060 biraz güçlü kalıyor o işlemciye göre.

Darboğaz yaşıyorsunuz hocam işlemci yükseltmekten başka çözüm yok maalesef.

Geri
Yukarı