RTX 2060 ekran kartı önerisi

Sen şimdi bana elindeki ya da toplayacağın sistemin özelliklerini yazacaksın ve ne amaçla kullanacaksın hangi oyunları oynıcaksın onları yazıcan ki bende sana tam cevabı vereyim.
Knight, LoL, Cs:Go ve duruma göre Pugb. Intel-Nvidia tabanlı sistem istiyorum. Ne önerirsin? Monitör dahil bütçe 6750-7500 arası. Overclock yapmayacağım bilgine.

Yani bana soracak olursan bu yeni serinin en gereksiz kartı 2060. Alıcaksın bunu , FPS düşüyor diye RTX özelliğini de kapatacaksın e o zaman ne anladım ben bu kartı almaktan? En az 2070 ve üstü almıcaksan gereksiz geliyor bana git daha ucuza 2. el 1080 ti al saf FPS kasmaya başla. RTX özelliğini kullanamayacağın bir karta boşa para verme onu 3'e katlıcak 2. el bir 1080 ti kap.
Rtx 2060 şu anki oyunlarda rtx açıkken bile 80-100 fps arası veriyor. Neden adam rtx kapatsın ki ?

Knight, LoL, Cs:Go ve duruma göre Pugb. Intel-Nvidia tabanlı sistem istiyorum. Ne önerirsin? Monitör dahil bütçe 6750-7500 arası. Overclock yapmayacağım bilgine.
Şimdi oynadığını söylediğin oyunların hiçbirinde RTX gibi bir özellik gerektiren bir olay yok. AAA denilen triple A oyunlarda daha fazla iş yapar, hikaye modunda ilerlemeli olan oyunlar bunlar genel olarak. Sana vereceği şey daha gerçekçi parlamalar ışıklandırmalar vs ama teknolojide hep söylerim ben ilk defa çıkan bir teknolojiyi hemen kovalamayın, ilkler hep sorunlu ve ekiskleriyle gelir gereksiz paranızı yer. En ucuz RTX 2060 nerdeyse 2600 tl şu an. Soruduğun soruya cevaben evet bu karttada RTX teknolojisi var ama onu yansıtma gücü düşük. Yapıyorsun ayarları başlıyorsun oyuna ama öyle bakıyorsun ekrana ne oldu hani nerde fark vs tam olarak anlayamıyorsun bile, bide FPS düşüşü yaşatıyor sana 150 den düşüyor 110' a . Gereksiz satış stratejisi içeren bir hile bu aslında. Bende diyorum ki 2. el bir 1080 - 1080 ti çok daha iyi iş yapar saf FPS olarak.
Diğer bir konu ise eğer monitör dahilse 1500 tl ayırcan o işe 144 herz için. Tek tek tüm parçaları başka başka yerlerden toplayarak harddisk olmadan NVM SSD ile güzel bir sistem toplarsın. Ne kadar ciddisin? Alıcan mı harbiden boşa uğraşmak istemem?

Herkes belirtmiş bencede bütçe kısıtlı ise güncel kartlardan almak daha mantıklı RTX açınca inanılmaz bir yük altına giriyor kart ve tam verim alamıyorsun ama oyunları güncel mimari ve rahat oynamak için 1660 Tİ önerebilirim.

Şimdi oynadığını söylediğin oyunların hiçbirinde RTX gibi bir özellik gerektiren bir olay yok. AAA denilen triple A oyunlarda daha fazla iş yapar, hikaye modunda ilerlemeli olan oyunlar bunlar genel olarak. Sana vereceği şey daha gerçekçi parlamalar ışıklandırmalar vs ama teknolojide hep söylerim ben ilk defa çıkan bir teknolojiyi hemen kovalamayın, ilkler hep sorunlu ve ekiskleriyle gelir gereksiz paranızı yer. En ucuz RTX 2060 nerdeyse 2600 tl şu an. Soruduğun soruya cevaben evet bu karttada RTX teknolojisi var ama onu yansıtma gücü düşük. Yapıyorsun ayarları başlıyorsun oyuna ama öyle bakıyorsun ekrana ne oldu hani nerde fark vs tam olarak anlayamıyorsun bile, bide FPS düşüşü yaşatıyor sana 150 den düşüyor 110' a . Gereksiz satış stratejisi içeren bir hile bu aslında. Bende diyorum ki 2. el bir 1080 - 1080 ti çok daha iyi iş yapar saf FPS olarak.
Diğer bir konu ise eğer monitör dahilse 1500 tl ayırcan o işe 144 herz için. Tek tek tüm parçaları başka başka yerlerden toplayarak harddisk olmadan NVM SSD ile güzel bir sistem toplarsın. Ne kadar ciddisin? Alıcan mı harbiden boşa uğraşmak istemem?
Ciddiyim. Bu ay sonu(indirimlerin olduğu zaman) %100 alacağım. Aynen ben de HDD istemiyorum zaten. 500 GB SSD yeter de artar bana. İndirdiğim şeyler 150 GB oluyo veya olmuyo. Tüm parçaları Vatan'dan toplarsan benim için daha iyi olur. Şu an pahalı biliyorum indirimde uygun oluyor.

Ciddiyim. Bu ay sonu(indirimlerin olduğu zaman) %100 alacağım. Aynen ben de HDD istemiyorum zaten. 500 GB SSD yeter de artar bana. İndirdiğim şeyler 150 GB oluyo veya olmuyo. Tüm parçaları Vatan'dan toplarsan benim için daha iyi olur. Şu an pahalı biliyorum indirimde uygun oluyor.
Neden vatan? Çok pahalıysa satıyor piyasaya oranla ki ordada satış sonrası baya sorun yaşayan arızalara karşı çaresiz kalan insan duyuyoruz. Ben param olsa tek tek nerde varsa ucuzu toplar kurardım sistemi, düzgün bir kasada soğutması ile birlikte arıza yaşamadan kullanmayı tercih ederdim. 1660ti soruna cevap vermemişim onada 1070 civarı bir kart gözüyle bakabiliriz. Pubg oyununda yüksek ayarlarda alacağın 144 herz monitörün hakkını veremez tam olarak. yine temiz bir 1080 öneririm aynı fiyata. Ama diğer oyunlarında işini görür sorun çıkartmaz.
İşlemci;
Anakart;
Ram;
Psu;
Kasa;
SSD;
Monitör;

Bak buraya kadar toplarsan 5700 tl ediyor.Sana kalıyor 1800 tl. Sen şimdi bazı parçaları denk getirip cuma muhabbetinde ucuza getirirsen ne güzel, son parça olarak bir de ekran kartı ekliceksin buna ki 1070 ti bulmak ideal olur baba gibi işini görür 4-5 sene daha... Ne diyorsun aklına takılan?

Fiyata göre şuan alınabilir tek 2060 zotac 2060 fiyatı 2.4k.
Diğer 2060' ların fiyatı ateş pahası ama indirim vs olursa iyi fiyata bulursan ROG Strix ve Gaming Z modelleri ilk alacağın olmalı.

RTX 2060 sahibiyim. COD MW 2K HIGH ayarlarda ortalama 100 FPS alıyorum. DXR(Ray tracing özelleyi) açınca FPS 60'a kadar geriliyor(Tüm bunlar MP için geçerli) Ama yine de akıcı oluyor oyun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı